AK Parti'den CHP İl Başkanı Kiraz'a Sert Tepki

30.10.2020 15:17:24

Geçtiğimiz Hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla AK Parti Malatya 7. İl Kongresi yapılmış, yatırımların resmi açılışları gerçekleştirilmişti. Akabinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz'dan ‘’ Malatya’ya ne yapılmışsa Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde yapılmıştır ‘’ sözüyle basın açıklaması olmuştu.

Facebook Paylaş Twitter Paylaş Haberi Yazdır

       Geçtiğimiz Hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla AK Parti Malatya 7. İl Kongresi yapılmış, yatırımların resmi açılışları gerçekleştirilmişti. Akabinde CHP İl Başkanı Enver Kiraz'dan ‘’ Malatya’ya ne yapılmışsa Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde yapılmıştır ‘’ sözüyle basın açıklaması olmuştu.

        Bu Sözlere Ak Parti Malatya İl Teşkilatından cevap gecikmedi. Yapılan Yazılı açıklamada; 


    "Değerli Basın Mensupları, Kıymetli arkadaşlar sizleri ve sizler aracılığıyla tüm Malatyalı hemşehrilerimi sevgiyle selamlıyorum.
    Geçtiğimiz Pazar günü Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 7. Olağan il kongremizi Ak Parti’ye yakışır bir şekilde gerçekleştirdik. Hem teşkilatlarımız, hem de Malatyalı hemşehrilerimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgisini, özlemini büyük bir ilgi ve alaka ile gösterdi. Bu vesile Malatyalı hemşehrilerimize teşekkür ediyor, Cumhurbaşkanımızın her bir Malatyalıya selamlarını iletmemizi istediğini burada ifade etmek istiyorum.
    Tabi, Cumhurbaşkanımızın Malatya ziyaretini yakından takip eden biri daha varmış, O da Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya il Başkanı Enver Kiraz…
    Basına verdiği demeçte diyor ki; ‘’ Malatya’ya ne yapılmışsa Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde yapılmıştır ‘’ diyor.
    Şimdi biz bu hastalığı bunların Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu‘nda daha önce gördük. O da; Başörtüsü sorununu biz çözdük, Marmaray’ı da biz yaptık gibi akla mantığa sığmayan çıkışlarla Türkiye halkının gözünün içine baka baka yalan söylüyordu. Siyaseten iflas etmiş bir partinin tükenmişlik sendromu içinde yalana tutunarak yükselişe geçeceğini zanneden bir zavallıydı kendileri…
    Şimdi görülüyor ki Genel Başkanlarındaki acınası durum, yerelde ki temsilcilerine de sirayet etmiş.
    Neymiş; ‘’ Malatya’ya ne yapılmışsa Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde yapılmışmış ‘’


    Hadi Ordan…


    Biz Ak Parti’nin alın teri hizmetlerini kimseye yedirmeyiz. Bu Millet Ak Parti öncesi Malatya’yı da, Türkiye’yi de çok iyi biliyor. Ucuz siyasi manevralarınızı kendi tabanınıza bile yutturamazsınız.
    Bunların niyetini biz biliyoruz. 
    Bunlar; Genel Başkanlarının,FETÖ,PKK, PYD ve HDP savunuculuğu ile partilerinin terör örgütü karargâhına dönüştüğü imajını bizleri karalayarak yok etmeye çalışanlardır.
    Bunlar; Ülkesini her fırsatta dışarıya şikâyet etmeyi marifet bilip, vatandaşına uzak, onların sıkıntılarına uzak, onların değerlerine uzak bir siyasetle oturdukları koltuktan iktidar olmayı hayal eden hayalperestlerdir.
    Bunlar; vatandaşlarımızı küçümsüyor onların aklıyla alay etmeye çalışıyorlar. Malatyalı hemşehrilerimiz Malatya’ya yapılan hizmetleri çok net görüyor ve her seçimde hizmetin adresine oy vererek bunlara cevabını vermiş oluyorlar.
    Diğer bir mesele Kongre yapılması ile alakalı… Değerli Arkadaşlar bir şekilde hayat devam ediyor. Pandemi süreci güzel bir şekilde yönetiliyor. Bu süreç içerisinde bizlerde Hükümetimizin uyguladığı tedbirler çerçevesinde fiziki, sosyal mesafelere riayet ederek, hijyen koşullarını sağlayarak kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bunu şu an birçok siyasi parti yapıyor. Bizleri bu konuda eleştiren Enver Kiraz’ın salgının en şiddetli olduğu dönemlerde İstanbul İl başkanlarının kapalı salonlarda yaptığı toplantılarla alakalı tek cümle kurduğunu göremezsiniz.
    Yaklaşık üç aydır ilçe kongrelerimizi de yapıyorduk bu süreç içerisinde de Sayın İl Başkanının hiç sesi çıkmadı. Çünkü kendisi de kapalımekân toplantıları yapıyordu.
    Ne olduysa Cumhurbaşkanımızın Malatya ziyaretinden sonra oldu. Ak Parti gitti, gidiyor diye propaganda yaparken karşılarında ki tablo çok farklıydı. Malatya Cumhurbaşkanını yine bağrına bastı. Coşkulu ve yoğun bir şekilde ilgi gösterdi. Bu da sayınKirazın kimyasını bozdu tabi.
    Tabi bunlarla da bitmiyor açıklamaları… Pardon açıklama dedim iftiraları olacaktı.
    İl Başkanı İhsan Koca Malatya’nın sorunlarından, Vatandaşın taleplerinden, habersiz demiş. Bu yalanı söylerken de takılıp kalmış On beş kez talep kelimesini kullanmış. 
    İl Başkanımız Ak Parti’de üçüncü dönem il başkanlığıyapıyor. Bu partinin Milletvekilliğini de yapmıştır. Bizim partimizin en önemli ilkesi,Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok dikkat ettiği konu vatandaşla güçlü bağ kuran ve kurabilen kişilere görev vermesidir. 
    Eğer biz gerçekten sizlerin itham ettiği gibi kişiler olmuş olsaydık Ak Parti’nin ve teşkilatlarının hali sizin partinizin hali gibi olurdu.
    Gerek İl Başkanımız, gerek Milletvekillerimiz, gerek Belediye başkanlarımız ve gerekse biz teşkilat mensupları topyekûn sahadayız. Vatandaşlarımızla,meslek kuruluşlarımızla,sivil toplum camiasıyla sürekli temas halindeyiz. Hizmet programlarımız buralardan gelen talepler doğrultusunda şekilleniyor. Deprem ve pandemi sürecinde, partimizin ve Hükümetimizin ortaya koyduğu performans bunun en güzel örneklerindendir. Sadece bu süreçlerde de değil partimizin ana hedefi Millete hizmettir. Biz bu millete hizmet için sürekli halkın içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz.
    Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlara Sayın Cumhurbaşkanımız bir şeyi çok iyi öğretti. Onlara çok güzel rol model oldu. Halktan kopuk bir şekilde siyaset yapılamayacağını bütün CHP’li siyasetçilerimize öğretti. Enver beyde payına düşeni almış olacak ki başarının sırrının halkımızla bir bütün olmaktan geçtiğini görmüş ve vatandaşlarımızın arasına karışmaya başlamış…
Onlar öncelikle tutarsız, ilkesiz, çizgisiz siyasetlerine bir omurga kazandırsınlar. Daha sonra bize akıl vermeye kalksınlar.
    Bir de son olarak şu çirkinliğe de cevap vereyim; Belediyelerin Cumhurbaşkanımızın gelişi ile alakalı astıkları afişleri diline dolayan İl Başkanı Enver Kiraz şunu bilsin 25 Ekim Pazar günü Malatya’mıza Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı Mazlumların umudu, zalimlerin ve onların yardakçılarınında yegâne hedefi Sayın Recep Tayyip Erdoğan gelmiştir.
    Devletin bütün kurumları Devletin başını Malatya’da ağırlamada pay sahibidir. Devlet protokolü ona göre işlemiştir. Bizler de parti kongremiz ile alakalı yaptığımız tanıtım ve kampanyalarda sayın Cumhurbaşkanımızın ağırlanmasına ve karşılanmasına gayret gösterdik.
    Gayet şeffaf olan bu durumlara şaibe varmış gibi farklı anlamlar yüklemeye çalışmak tamda CHP’ye yakışır bir tarz.
    İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının içkisini açtırmak için İBB’den harcama olarak gösterdiği buşon parasına bakınca. Belediyelerimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar afişini assa azdır.
    Dedik ya tutarsızlık bunlarda parti vizyonu olmuş vaziyette… Çokta ciddiye almamak lazım fakat bu ara bunlarda Ak Parti’nin hizmetlerini sahiplenmeye çalışmak huy olunca bizlerde eserlerimize, emeklerimize, alın terimize sahip çıkmak zorundayız.Milletimiz bu ucuz girişimleri yemiyor ama yinede arada hatırlatmak gerek Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür. 
    Sayın Enver Kiraz’a da Genel Başkanlarını fazla örnek almamasını tavsiye ediyoruz. Defalarca seçim kaybetmiş birini,siyasi büyük hatalar yapmış birini örnek alarak siyasette varılacak bir menzil yoktur.
    Biz Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde büyük ve Güçlü Türkiye olma yürüyüşümüze kararlılıkla devam ediyoruz. Allah’ın izniyle Ak Parti kadroları bu kutlu yürüyüşün neferleri geleceğin Türkiye’sinde bolca dua alacak kadrolar olacaktır.
    Bu cümlelerle sözlerime son verirken bir kez daha Malatyalı hemşehrilerime Cumhurbaşkanımız’a gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

                                Ak Parti Malatya İl Başkanlığı 
                            Tanıtım ve Medya Başkanlığını Temsilen 
                                Fatih Can
                                   İl Yönetim Kurulu Üyesi
 

Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Yapılan Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Örnek Gazete
Süper Lig Puan Durumu

Nöbetçi Eczaneler

Yazarlar