Ağbaba' 23 Nisan Esaretin Asla Kabul Edilmeyeceğinin Tüm Dünyaya Gösterildiği Tarihtir'

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

        CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada “23 Nisan, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm Dünya’ya ilan tarihidir” dedi.

         23 Nisan’ın, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın sonunda çağdaş Türkiye’nin kuruluşunun en önemli günü olduğunu kaydeden Veli Ağbaba, “23 Nisan'ın milletin tutsaklık zincirlerini kırarak tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. 23 Nisan 1920 tarihi, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm Dünya’ya ilan tarihidir.”ifadelerini kullandı.

        Cumhuriyetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi eliyle yürütülmesinin 104. yıl dönümü olan 23 Nisan'ın aynı zamanda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından bütün çocuklara armağan edilen bir bayram olarak kutlandığını belirten Ağbaba; “Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesine çıkarılabilmesi için en gerçekçi yol cumhuriyetin korunup, kollanması, aynı zamanda, en değerli varlıklarımız çocuklarımıza aydınlık yarınlar bırakmak için çalışmak olmalıdır. 

            Çocukları yoksullaştıran ,onları ucuz iş gücü olarak gören, çarpık bir ekonomi anlayışı sonunda  AKP iktidarının 22yıllık acı özeti; açlığın pençesinde hayatta kalmaya çalışan, çalışırken yaşamını yitiren işçi çocuklardır. Çocuklara bırakılacak en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye olmalıdır. Onların açlığın, sefaletin, savaşın, şiddetin olmadığı bir dünyada yaşamalarını sağlamak, onlara verilecek en büyük hediyedir'' ifadelerini kullandı.

           CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba açıklamasının devamında; “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisini kuran tüm kahramanlarımızı, bu vatanı bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.
 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN