Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Malatya Valiliğinden Geçici İşyeri Hakkında Duyuru

Malatya Valiliğin geçici iş yerleri hakkındaki duyurusu şöyle...

MTSO Başkanı Sadıkoğlu: “Sanayicimize En Az 5 Yıl Enerji Desteği Verilmeli”

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Daha hızlı toparlanmamız için sanayicimize en az 5 yıl enerji desteği verilmeli”

Başkan Sadıkoğlu, Çakar’a Sorunları İletti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf, tüccar ve sanayicinin deprem sonrası öncelikli ihtiyacı olan finansmana erişim konusundaki yaşadığı sorunları Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’a iletti.

TSO Başkanı Sadıkoğlu“ Ticari Döngü Tıkanır”

Deprem bölgesindeki firmaların çek ödeme kabiliyetlerinin kalmadığına dikkat çeken Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 6 Nisan’ı hatırlatarak “6 Nisan tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen çek takas sisteminin durdurulması ve sürenin uzatılması elzemdir” dedi.

Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem

Kentsel dönüşüm kredisinde detaylar açıklandı

Et Fiyatlarına Yapılan Zamlara Et ve Süt Kurumu’ndan Müdahale Yolda

ESK'dan sert darbe! Sonunda biri dur dedi! Et fiyatlarına müdahale geliyor!

Rekabet Kurumu Kira Sözleşmelerine El Attı

Rekabet Kurumu, 6 Şubat tarihli depremler sonrası emlak piyasasında yaşanan fiyat dalgalanmalarını yakın takibe aldı.

Bakan Varank’tan Malatyalı Esnaf ve Sanayicilere Müjde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank beraberinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nurettin Nebati ile birlikte Malatya'da depremden etkilenen esnafla bir araya geldi.

Mimarlar Odasından Malatya’ya Yeni Yaşam Üniteleri Projeleri

Mimarlar, Malatya Yeni Yaşam Üniteleri’nin Projelerini Kamuoyuyla Paylaştı...

Malatya TSO İle Ankara Büyükşehir Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Milletvekilleri ve Parti yönetimi ile Malatya’yı ziyaret etti.

Sanayi'de Acil Kalkınma Hamlesi

Bakan Varank 2030 Hedeflerini Açıkladı

Başkan Sadıkoğlu: Palyatif değil kalıcı çözümler bekliyoruz

Esnafın, tüccarın ve sanayicinin taleplerini günlerdir yüksek sesle dile getiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Ticaretin ayağa kalkması için yetkililer hızlı adımlar atmalı. Palyatif çözümler değil kalıcı çözümler bekliyoruz” dedi.

Deprem Bölgesinde Destek ve Teşvikler Artırılmalı

ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden Malatya, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş'ta iş gücü kaybı yaşanmaması için destek ve teşvikler verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Gürkan’dan Üretime Başlayan Fabrikalara Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan“ Üretimin Başlaması Hayatın Normale Dönmesinin Önemli Bir Adımıdır”

Ticaret Bakan Yrd. Uçarmak Malatya Esnafıyla Buluştu

Evren” 11 ili kapsayan Yüzyılın felaketi diye kabul edilen Depremde Malatya geneli ve özellikle Esnaf kesimi büyük yara aldı.

Ortak ATM’lerden Yapılacak İşlemlerden Ücret Tahsil Edilmeyecek

Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların borçlarına yönelik esneklik tanımak amacıyla BDDK düzenlemeleri gerçekleştirildi.

TMB'den Deprem Bölgesinin İmarı İçin 4,5-5 Milyar Liralık Destek

2023 yılında yapılacak inşaat yatırım tutarının takribi 450-500 milyar TL olacağı öngörüsü ile müteahhitler tarafından yapılacak yeniden imar faaliyetine katkının 4,5-5 milyar TL’ye ulaşması hedefleniyor.

2023 yılına Artan İhracatla Başladık

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Uluslararası ticarette yaşanan talep daralması karşısında daha rekabetçi olabilmemiz için üretim maliyetlerimizin düşürülmesi gerekiyor” dedi.

Başkan Güder’den Personellerine Maaş Jesti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri arasında imzalanan ‘Ek Protokol’ ile Battalgazi Belediyesi’nde görev yapan KHK'lı 806 daimi işçi statüsünde çalışanın ücret ve sosyal haklarını kapsayan TÜFE ortalaması .4’den &’a çıkarılarak, maaşları 12 bin civarına yükseltildi.

Toplam 268 haber.