Malatya

Malatya Haberleri

Gürkan: “Depremde İtfaiye Teşkilatı Destan Yazdı”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan depremin meydana geldiği ilk andan itibaren görevi başında cansiperane bir şekilde çalışan İtfaiye personelleri ile iftar programında bir araya geldi.

Malatya'daki Konteynır Kente 8 Bin Depremzede Yerleştirildi

6 Şubatta meydana gelen ve Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin etkilediği kentte, vatandaşların barınma sorununu çözmek için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden Konteyner Kentlerde Asfaltlama Çalışmalarına Devam

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan konteyner kentlerde asfalt çalışmalarına başlandı.

Hekimhan’da Mobil Hizmet Aracından Ramazan Boyunca İkram

Hekimhan Belediyesinin hizmete koyduğu ve haftanın 2 günü Hekimhanlı hemşerilerine ikramlarda bulunan Mobil Hizmet aracı Ramazanı Şerifin başlamasıyla teravih sonrası çay tatlı ikramında bulundu.

Güder: Deprem Yönetmenliğine Uygun Çalışmalar Yaptık

Battalgazi Belediye Meclisi Mart ayı olağanüstü toplantısı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında gerçekleştirildi.

Malatya'yı Yağış ve Doğanşehir'i Bu Defa Sel Vurdu

Malatya'da yağan aşırı yağmur hayatı felç ederken, Doğanşehir ilçesinde ise sağanak yağışlar sebebiyle sel oldu.

Şimdi Malatya’yı Kurtarmanın Tam Zamanı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Talas 6 Şubat depreminde ağır yara alan Malatya depremi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Malatyalı Ne Yapmalı?

Özhaseki Malatya'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin Katılımlarıyla Deprem Bölgesi Belediye Başkanları Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Okyay: Belediyemiz Altyapı Çalışmalarını Sürdürüyor

Malatya’da Kurulmakta Olan Konteyner Kentler Hakkında Açıklamalarda Bulunan Okyay, “Malatya’mızın Eski Günlerine Dönmesi İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz”

Başkan Kızıldaş, Vatandaşlarla Bir Araya Geliyor

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan’da hasarlı yapıları yerinde inceleyerek vatandaşların temel ihtiyaçlarını tespit etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Başkan Gürkan’dan Beraat Kandili Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan Ayı’nın müjdecisi Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Akçadağ’da Şeyh Ali Kara Efendi Türbesi Dimdik Ayakta

Türkiye’nin Tac Mahal'i Depremde Dimdik Ayakta Kaldı.

Megsaş Günlük 250 Bin Ekmek Üretiyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Ekmek ve Gıda Sanayi A.Ş (MEGSAŞ), günlük 250 bin ekmek üretimi yapıyor.

Malatya’da Deprem'deki Durum

Malatya’da Son Durum” Toplam Bina Sayısı 126.814 Acil-Ağır-Yıkık Konut Sayısı 70.939 Toplam Bağımsız Bölüm 365.045 Acil-Ağır-Yıkık Ticarethane 14.398 Toplam Acil-Ağır-Yıkık Bina 31.604

Şahin Yangırhep’in Acı Günü

MHP İl Başkan Yardımcısı Şahin Yangırhep’in Muhterem Amcası Ali Yangırhep Vefat etti.

Vatandaş Malatya Fayının Gizemi Çözülsün İstiyor

Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğü ve destekleriyle Malatya Fayının gizemi çözülmeli ve afaki konuşmak yerine risk tüm unsurlarıyla açığa çıkartılmalı.

Konteyner Talebine Malatya Valiliğinden Açıklama

Malatya  Valiliği depremzedelerin  Konteyner Talebi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı :

Malatya’da 2 Vali, 7 Belediye Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

Kahramanmaraş merkezli depremde aĝır hasar gören Malatya’da kamu görevlileri, Belediye Başkanları ve imar komisyonu başkanları hakkında Malatya Barosu Yönetim kurulunun bağımsız adayları tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Malatya’da Yaralar Sarılmaya Devam Ediyor

Van Valiliği koordinasyonunda deprem bölgesi Malatya’da depremden etkilenen vatandaşların geçici barınmaları için kurulan Beydağı konteyner kentte ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Toplam 1055 haber.