Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Şair Zeynal Kırnık 20 Kasım’da İmza Günü Düzenliyor

Edebiyata gönül vermiş, şiir ve şuur adamı Malatyalı Şair Zeynal Kırnık 20 Kasım Pazartesi saat 13:30 da Kültür Sanat sokağında Fidan Kitap Kahve’de şiir severlerle buluşuyor

Türk Dünyası Sinemacılar Birliği Kuruldu

Türk Dünyası Kültür Sanat ve Sinema Vakfı, Türkiye’den ve Türk Dünyasından sinema ve televizyon dünyasından çok değerli Kültür İnsanları, sanatçılar, belgeselciler ve yapımcılar tarafından kuruldu.

Ara Tatil Hediyesi Çocukların Yüzünü Güldürdü

Battalgazi Belediyesi’nin davetiyle Battalgazili çocuklarla buluşan Eti Çocuk Tiyatrosu, “Mutluluk Denince Akla” adlı oyununu sergiledi.

Rahmi M. Koç Müzesi Ara Tatilde Çocukları Maceraya Davet Ediyor

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 11-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek ara tatil etkinliklerinde çocuklar, müze eğitmenleri eşliğinde bilim, sanat, teknoloji, tasarım ve yaratıcılık dolu maceraların parçası olacak

"Yaşar Kayahan'ın Ağzından Malatyalı Fahri" İsimli Belgesel Filminin İlk Gösterimi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin organizasyonu ile Malatya’nın önemli değerlerinden Fahri Kayahan’a ithaf edilen "Yaşar Kayahan'ın Ağzından Malatyalı Fahri" belgesel filminin ilk gösterimi Battalgazi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Başkan Güder'in Sayesinde Eskimalatya Tarihe Uygun Meydanıyla Yeniden Canlanıyor

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya'nın köklü tarihini ve zengin kültürel mirasını daha fazla insanın keşfetmesi için attığı önemli adımlara bir yenisini daha ekledi.

Türkiye’nin 19’uncu Kültürel Mirasına Yakışır Karşılama Merkezi Hazırlanıyor

Başkan Gürkan'ın girişimleri sayesinde Arslantepe Höyüğü Tanıtım ve Karşılama Merkezi Çalışmaları Devam Ediyor

MTÜ’den Fahri Kayahan Anısına Belgesel Film Gösterimi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Malatyalı Fahri Kayahan’ın anısına Yaşar Kayahan’ın ağzından Malatyalı Fahri adlı belgesel film gösterimi hazırladı.

“Battalgazi’de Çocuk Şenlikleri” Eğlendirmeye Devam Ediyor

Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen “Battalgazi’de Çocuk Şenlikleri” devam ediyor.

Büyükşehir’den Cumhuriyetin 100 Yılına Resim Çalıştayı

Büyükşehir Belediyesi Tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Balıkçı, 50 Ölüm Yıl Dönümünde Bodrum’da Anıldı

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı ölümünün 50. yılında mezarının bulunduğu Gönültepe’de anıldı.

Deprem Sonrası Doğanşehir’de Önemli Tarihi Keşif

Deprem sonrası Doğanşehir İlçesinde enkaz altından Tarih fışkırırken Doğanşehir Kaymakamlığı ilçenin tarihi yapısını ve değerlerini korumak için titizlikle çalışırken vatandaşların ise bu süreçte kendilerine yardımcı olmalarını enkazdan çıkarılan eserlerin yetkililere bildirilmesini istedi.

Dünya Turizm Profesyonelleri Bir Araya Geldi

İstanbul Kongre Merkezi'nde 2 gün süren İstanbul Turizm Fuarı, tüm dünyadan ve ülkemizden turizm sektörü firmalarını ve profesyonellerini bir araya getirdi.

Cumhuriyet’in 100. Yılında Anadolu’da Açılan İlk Sergi

Yine, Yeniden Sergisi Cumhuriyet’in 100. Yılında Anadolu’da Açılan İlk Sergi Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi’nde

Çocuklar“ Uçurtma Şenliği’nde” Buluştular

Malatya Büyükşehir Belediyesi, İsviçre Ankara Büyükelçiliği ve Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi işbirliğiyle yürütülen “Yalnız Değilsin Biz Bir Aileyiz” projesi kapsamında çocuklara yönelik etkinlikler devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi Resim Kursunda Yüzde 100 Başarı

Battalgazi Belediyesi tarafından açılan resim kursuna katılan öğrenciler yüzde 100 başarı sağlayarak kursiyerlerden tamamı üniversitede eğitim görmeye hak kazandılar.

III. Uluslararası Oğuz Boyları Sempozyumuna Arapgir İlçesi Ev Sahipliği Yapacak

III. Uluslararası Oğuz Boyları Sempozyumu 28 – 30 Eylül 2023 tarihinde Arapgir Belediyesi ve Oğuz Boyları Derneği ortaklığıyla Arapgir İlçesinde gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nden Gençlere “Film İzletisi ve Analiz” Programı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın, Aile, Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’ndeki öğrencilere, “Film İzletisi ve Analiz” programı düzenlendi.

Yeşilyurt Kent Konseyinden‘ Çocuk Şenliği’ Programı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Çınar“ Çocuklarımızı Deprem Travmasından Uzak Tutmak İçin Her Türlü Çabayı Gösteriyoruz”

Toplam 373 haber.