Sağlık

Sağlık Haberleri

Demez” Ruh Sağlığı Hizmetlerinde Devamlılık Önemli”

6 Şubat Depremlerinden etkilenen 11 ilde yaşayan vatandaşların yaşadığı problemlere dikkat çeken Klinik Psikolog Mehmet Demez önemli uyarılarda bulundu.

Aile Hekimleri Malatya’da Bir Araya Geldi

Malatya’da bir araya gelerek bir basın açıklaması yapan aile hekimleri Basın açıklamasıyla seslerini duyurmaya çalıştı.

Gece Terleyerek Uyanıyorsanız, Dikkat!

Vücudumuzun ısısını kontrol etmek için gerekenden fazla ter salgılaması ‘aşırı terleme’ tıp dilinde de hiperhidroz olarak tanımlanıyor.

Gözde Sağlık Grubu 14 Mart’ı kutladı

Malatya Gözde Sağlık Grubu’nda, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hastane yönetimi, idareciler, doktor ve sağlık çalışanları iftarda bir araya geldi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 14 Mart Tıp Bayramını Kutladı

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tıp Fakültesi öğrencilerinden öğrenci temsilcisi Ezgi Demircan yaptı.

Battalgazi Belediyesi Personellerine Sigaranın Zararları Anlatıldı

Battalgazi Belediyesi ve Battalgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü ‘Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ kapsamında farkındalık ve bilgilendirme semineri düzenledi.

Gözde Hastanesinden Duygulandıran Etkinlik

Malatya Gözde Sağlık Grubu, ‘Asrın felaketi’ olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerini unutmadı.

Çınar“ Kan Bağışı İnsanlık Görevidir”

Yeşilyurt Belediye Personelleri Kan Bağışında Bulundu

Çene Bölgenizde Ağrı mı Hissediyorsunuz?

Doç. Dr. İlhan Metin Dağsuyu, bu yapının doğru çalışmadığı durumlarda çene eklemi bozuklukları ortaya çıkabileceğini paylaştı.

TÖTM’de“ Uluslararası Hasta Servisi Açılış” Töreni

Malatya Valisi Ersin Yazıcı’nın katılımıyla, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde “Uluslararası Hasta Servisi Açılış” töreni gerçekleştirildi.

Şifa Kaynağı Ihlamurun 5 Önemli Faydası

Çiçekleri ve yaprakları demlenerek hazırlanan ıhlamur, yüzyıllardır öksürük ve soğuk algınlığı tedavisinde yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Başkan Güder’den Miniklere Farkındalık Oluşturacak Hediye Seti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, miniklerin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle düzenlenen programa katıldı. Başkan Güder çocuklara ağız ve diş bakım seti dağıtarak dişlerin günde 2 kere fırçalanması için miniklerden söz aldı.

Tüfenkçi” Malatya’mıza Her Anlamda Katkı Sağlayacaktır”

Milletvekili Tüfenkci sağlıkta yatırımların müjdesini verdi, Şehir Hastanesi’nin detaylarını paylaştı

Uyku Probleminizin Nedeni Dişleriniz Mi Yoksa?

Uyku yaşamımızın temel bir öğesidir. Ayrıca uyku, bedenimiz için günlük olarak tekrarlanan bir yenilenme ve tamir sürecidir.

Türkiye, Vatandaşı Olmayan Tek Hekimi Bile Çalıştırmıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada yabancı bir kişinin Türkiye’de doktorluk yaptığına yönelik çıkan iddialara ilişkin bir açıklama yaptı.

Mv. Fendoğlu, Tip 1 diyabetli Çocukların Sorunlarını Gündeme Getirdi

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, Tip 1 diyabetli çocukların yaşadığı sorunları dile getirdi.

”Asrın Deprem Felaketi, Asrın Kanser Felaketine Dönüşebilir”

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere “Eğer tedbir alınmazsa, eğer gözleri kar hırsıyla bürünmüş yandaş müteahhitler uyarılmazsa bu bölgede yaklaşık 352 bin 882 kişi önümüzdeki 5 - 10 yıl içerisinde kanserden ölecek.

Müftüoğlu” Menopoz Toplumda Tabu Olmaya Devam Ediyor”

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Hakları Platformu (CİSÜ) Menopoz Farkındalık Ayı dolayısıyla “Menopozu Konuşuyoruz” kampanyasına çağrı yaptı.

Bakan Koca’dan Ücretsiz Grip Aşısı Müjdesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, grip salgınlarının etkilerini azaltmak, hastalığın hafif geçirilmesini sağlamak ve halk sağlığını korumak amacıyla 2023 yılı grip aşısı uygulamasını 15 Eylül itibarıyla başlattıklarını bildirdi.

Toplam 149 haber.