Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla üniversite adayı öğrenciler tercih edecekleri üniversite ve bölümleri araştırmaya başladı.
Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Genel Başkanı Mustafa Tecdelioğlu ile Malatya Şube Başkanı Arif Aksoğan, İşadamı Aytunç Narin Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği’ni ziyaret etti.
Battalgazi Belediyesi, Kamu Personeli Seçme sınavına hazırlanan adaylara destek olmak amacıyla 1-6 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak tekrar kampı gerçekleştirecek.
Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, gençlerin disiplinli, azim ve kararlılıkla elde edecekleri akademik başarılarıyla Türkiye Yüzyılına değer katacaklarını söyledi.
Malatya İl Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ülkü Ocakları, “Çocuklar İçin Eğitim” projesi kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.
Malatya Doğru Cevap Eğitim Kurumları, Öğrencilerine Unutulmaz Bir Moral Gecesi Sundu.
Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Türkiye Maarif Yüzyılı Modeli doğrultusunda hazırlanan “100’ümüz Bilimle Gülüyor Şenliği” ‘nin açılış programı gerçekleştirildi.
1-7 Haziran “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kapsamında Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi’nde devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçları LGS’ye Girecek Öğrencilere Ücretsiz Hizmet Verecek
Turgut Özal Üniversitesine TSE Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Yönetim Sistemi Belgesi
Malatya'da ilk ve ortaokullarda Şubat ayından itibaren başlatılan "Gelenekten, Geleceğe Çocuk Oyunları" projesi kapsamında, okulların bahçelerinde özel oyun alanları oluşturuldu ve öğrencilere geleneksel oyunları öğrenme fırsatı sunuldu.
‘Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın adını taşıyan üniversitemizin kuruluşunun altıncı yılını kutlarken, akademik, idari ve fiziki gelişimini sürdürmeye devam ediyoruz.
Bilim Şenliği’nin açılışında yapılan bu özel söyleşi, katılımcılara eğitimdeki yenilikler ve değerler eğitiminin önemi konusunda önemli bir bakış açısı sağladı.
Yeşilyurt Belediyesi’nin Okullardaki ‘Sıfır Atık ve Çevre Bilinci’ Eğitimleri Devam Ediyor
Yeşilyurt Belediyesinin Destekleriyle Düzenlenen 3.Geleneksel Liselerarası Münazara Yarışması Sona Erdi
Battalgazi Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan öğrencilere destek
Genç Eğitim Sen. Malatya İş Başkanı Mehmet Ekici Yaptığı yazılı basın açıklamasında” İstanbul’da insanlığa sığmayan bir olay yaşandı.
Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay ŞENGÖNÜL, Atatürk Lisesi öğrencilerine, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan “Uzem ve Odak2023” Eğitim destek kartı hediye etti.