Genel

Genel Haberleri

GEDER'in Vefa Grubu Sahada Depremzedelerin Yanında

Gençlik ve Eğitim Derneği Başkanı Ahmet Bayduz, yardım ve sosyal sorumluk projelerinin yanı sıra meslek edindirme kursları gibi birçok alanda bine yakın proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kızılay Malatya Şubesi, “24 Saat Sahada Olduk”

Biz Kızılay olarak yemek yapmaya başladığımız günden bu yana tek düşündüğümüz şey “hiç kimse yatağına aç girmeyecek” bu cümle bizim felsefemiz oldu.

Malatya 4,4 ile Sallandı

AFAD Resmi İnternet sitesinden yayınladığı mesajda Malatya’da Merkez üssü Yeşilyurt Gözene olan Saat 22;43 te 7 Km derinlikte 4,4 şiddetinde Deprem olduğunu duyurdu.

Şehit Ailelerine Vali’den Unutulmayacak Jest!

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl dönümünde Muğla Valiliği Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne Muğla Evi konseptli bina tahsis etti.

Umudumuz Var...

Güneş bir gün bize de doğacak.. Güneş, bir gün bizi de Isıtacak.. Doğanın feleketi, kırıp döktüğü fırtınalı belalardan kurtulsak.

Pütürge Taşmış Köyü Derneği kongresinde Hasan Akkaya Güven tazeledi

Malatya Pütürge Taşmış Köyü Derneği olağan kongresinde mevcut Başkan Hasan Akkaya Güven Tazeledi.

AKK Başkan Yardımcısı Dr. Basa: Deprem Gerçeği İle Yüzleşmeliyiz

Başkent; Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin ‘Türkiye’de Deprem Gerçeği ve Kriz Yönetimi Farkındalık Programı’na ev sahipliği yaptı.

Başkan Koçak'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle mesajı yayımladı.

Zemin'le İlgili Uygulama Yönetmeliği'nde Değişiklik

Yapı Malzemeleri ve Zemin Laboratuvarları Uygulama Yönetmeliği'nde Değişikliğe Gidildi...

Ruhsuz adam, Ruhsuz Malatya

 Malatya’yı bu hale getirenler adalet önünde hesap vermeden milletin vicdanı rahat etmez ve bunu unutmaz.

İMEF'de Dr. Süleyman Basa İle Devam Kararı

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) Olağan Genel Kurulu'nda genel başkanlığa yeniden Dr. Süleyman Basa seçildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclsi 14 Mart Salı Günü Toplanacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı, 14 Mart Salı günü saat 10.00’de Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılacak.

Pütürge ilçesinde 4.7 ve 4.5 Büyüklüğünde İki Deprem

Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 04.34'te 4.7 büyüklüğünde, 05:13'te de 4.5 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD'dan yapılan açıklamalara göre Kandilli Rasathanesi ilk depremin büyüklüğünü 4.8 olarak duyurdu.

Adıyaman Valisi Görevinden Affını İstedi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, sağlık sorunları nedeniyle görevinden affını talep etti.

Keskin, Esnaf ayağa kalkmadan, ticaret canlandırılmadan Malatya yeniden ayağa kalkamaz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin Malatya Çarşısı’nın ayağa kalkması konusunda çalışma yürüttüklerini belirterek, “Yerinde dönüşüm olacak” dedi.

Nazife Özdemir, Esenler Belediyesi Meclis üyesi oldu

Esenler Belediyesi meclisi Mart ayı 1. Oturumunu gerçekleştirdi, Nazife Özdemir ilk defa meclis koltuğuna oturdu.

Başkan Hanilçi, Avukat Katipleri Depremzede Değil’mi

Malatya Avukat Katipleri Derneği Yönetim kurulu başkanı Cemal Hanilçi, 11 ilde olan deprem sonrası binlerce insanın evi işyeri yıkıldı. Bunların içerisinde avukatlarında yıkılan işyerleri ve büroları var Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

OHAL İlan Edilen İllerde Araçların Muayene Süresi Mayıs’a Kadar Donduruldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Olağanüstü Hal ilan edilen illerdeki araç muayene işlemlerine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin Resmi Gazetede yayımlandı.

Eğitim Alanında Alınan Tedbirlere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yayımlandı

Kararname uyarınca olağanüstü hâl ilan edilen illerde depremden etkilenen vatandaşlara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî okul ve kurumlar ile bunlara bağlı döner sermayeli işletmeler tarafından...

Toplam 1329 haber.