Akın' Şehrimin Tadı Tuzu Kalmadı'

Şehrimin tadı tuzu kalmadı çoğu güzellik ve değerler şehri bir, bir bıraktı, menfaatsiz çıkarsız iş yapanlar ili bir, bir terk etti. Niteliği, niceliği ve imkânı olanlar kentten bir, bir uzaklaştılar.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

         MATHAP Genel Başkanı Malatya Koyun Keçi Birliği Başkanı İhsan Akın” Bu şehir Böyle mi olacaktı? Diyerek ikiyüzlü insanların tehlikelerine dem vurdu.

          Akın“ Şehrimin tadı tuzu kalmadı; bu ilde gün geçtikçe maalesef çoğu yalanı doğruymuş gibi söyler oldu, bu şehir eski insanları git gide arar oldu ve bu memlekette iyiyi, kötüyü, haklıyı haksızı, gerçekten çoğu bilmez ve anlamaz oldu. 

        Şehrimin tadı tuzu kalmadı; çoğu güzellik ve değerler şehri bir, bir bıraktı, menfaatsiz çıkarsız iş yapanlar ili bir, bir terk etti. Niteliği, niceliği ve imkânı olanlar kentten bir, bir uzaklaştılar. 

          Şehrimin tadı tuzu kalmadı; bu şehir tüm özellikleriyle, her türlü değerleriyle, bugüne kadar yaşanmışlıkları ve güzellikleriyle maalesef dersini de payına düşeni de almadı ve alamadı. Şehrimin tadı tuzu kalmadı; herkes insaniyeti gün geçtikçe birbirinden arar oldu, en ufak bir sorun veya sıkıntı olduğunda çoğu sorumluluktan hep kaçar oldu ve iş yapmadan sadece bol, bol, boş, boş konuşup, çok çok poz verenler heryeri şahsına ve etrafına alan kapan oldu.

          Şehrimin tadı tuzu kalmadı; bu memlekette adil şeffaf ve hakkaniyetli olmak için mücadele verenler geride kaldı ve yalan oldu, bu ilde doğru, dürüst ve insaniyetli olanlar ekside kalan ve dağılan oldu, belli cenahlar, belli  guruplar ve çoğu işgüzarlar dışında iş, icraat ve çalışma yapanlar tembel, iş bilmez ve maalesef beceriksiz oldular”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN