Bu Pazar Seçim Olsa Anketinin Sonuçları Açıklandı

CHP'nin uzun yıllar sonra büyük bir zaferle Türkiye'nin birinci partisi olarak çıktığı ilk seçim olan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan 'bu pazar seçim olsa' anketinden de dikkat çeken sonuçlar çıktı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

           CHP'nin uzun yıllar sonra büyük bir zaferle Türkiye'nin birinci partisi olarak çıktığı ilk seçim olan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yapılan "bu pazar seçim olsa" anketinden de dikkat çeken sonuçlar çıktı.

         Yerel seçimlerde aldığı belediyeler ve oy oranıyla 1. parti olan CHP, Yöneylem Araştırma’nın Milletvekili Seçimleri’ne ilişkin anketinde de ilk sırada yer aldı.
 
         Yöneylem Araştırma, 26-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği Seçmen Eğilimleri araştırmasına göre seçmenlerin Milletvekilliği Seçimi Parti Tercihleri anketini açıkladı. Ankette AK Parti, İYİ Parti ve MHP oy kaybı yaşarken; CHP, DEM Parti ve Yeniden Refah Partisi oylarını artırdı.

CHP: Yüzde 34,1

AK Parti: Yüzde 30,9

DEM Parti: Yüzde 9,4

MHP: Yüzde 8,3

Yeniden Refah Partisi: Yüzde 6

İYİ Parti: Yüzde 3,9

Zafer Partisi: Yüzde 3,5

TİP: Yüzde 1,2

Diğer: Yüzde 2,7

Kaynak: Haber3.com
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Şefik | 01 Mayıs 2024 21:19

    Böyle giderse emeklilerin hali, Küçük esnafın perişanlığı, Hayat pahalılığı yüzünden CHP daha çok milletvekili alacağı görülüyor. Seçilen milletvekillerin halktan kopuk oluşu belediye başkanlarının vatandaşa mesafe koyup görüşmemeleri CHP nin elini güçlendiriyor. Ortada AK Parti teşkilatlarının rehaveti de cabası...

BUNLARA DA BAKIN