CHP Belediyelerden Tüm Emeklilere Emekli Halk Kart

CHP lideri Özgür Özel Manisa'dan Emeklilere müjdeyi verdi. CHP'li tüm belediyelerde hizmetleri ortaklaştırmak için 'Emekli Halk Kart' uygulamasını başlattıklarını açıkladı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

        CHP lideri Özgür Özel Manisa’dan Emeklilere müjdeyi verdi. CHP’li tüm belediyelerde hizmetleri ortaklaştırmak için ‘Emekli Halk Kart’ uygulamasını başlattıklarını açıkladı.

“EMEKLİ HALK KARTI BÜTÜN EMEKLİLERİMİZE MÜJDELİYORUZ”

          CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin yönettiği belediyelerde emeklilere yönelik uygulanacak yeni projelerini duyurdu. Özel açıklamasında“ Emekli halk kartı bütün emeklilerimize müjdeliyoruz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin emekli halk kartınızla eğer orada bir CHP’li belediye varsa, belediyemiz sizi tanıyacak. Kartınızdaki yüklenmiş olan hizmet neyse, gittiğiniz her yerde bundan yararlanacaksınız. 

         Ayrıca bu karta sahip hiçbir emekli emeklilere tanınan başta ulaşım hakkı olmak üzere, hiçbir hizmeti alırken sorgulanmayacak, sorulara tabii olmayacak. Halk emekli kartı göstereceksiniz, Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu emekli yurttaşları olarak göğsünüzü gere gere hizmetlerden yararlanacaksınız” ifadesini kullandı.

          Özel Emekli Halk Kart uygulamasının detaylarını da şu ifadelerle açıkladı:“ İçinde bulunduğumuz hafta emekliler haftası. CHP 411 belediyesinin iyi yaptığı işleri, diğer belediyelerde de tekrar etmek, eşgüdüm sağlamak, iyi projelerde ortaklaşmak, belli projeleri ortaklaştırarak, markalaştırmak azminde olan bir yerel yönetim stratejisinin içindedir.

         Bunun için sosyal demokrat belediyeleri, yapılarından biri olan SODEM önemli bir projeyi bu hafta içinde belediyelerimizin ortaklaşması için paylaşmış durumdadır. Bundan sonra her bir belediyemizde, bazılarında aynı, bazılarında farklı ama ifadesi, dönüşü farklı olabilir ama ilk kez Didim’de ifade ediyor ve bütün Türkiye kamuoyuna duyuruyoruz ki emeklilere yapılan pazar desteği, kasap desteği, bakkal desteği, doğalgaz desteği, su faturası destekleri, anlaşmalı marketlerde alışveriş indirimleri, belediye tesislerinde hizmet indirimleri gibi pek çoğu birçok belediyemiz tarafından yapılan bütün bu hizmetler bir tek isim altında ortaklaştırılacak. 

        Bütün emeklilerimize dağıtacak olduğumuz emekli halk kartı bütün emeklilerimize müjdeliyoruz. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin emekli halk kartınızla eğer orada bir CHP’li belediye varsa, belediyemiz sizi tanıyacak. Kartınızdaki yüklenmiş olan hizmet neyse, gittiğiniz her yerde bundan yararlanacaksınız. Ayrıca bu karta sahip hiçbir emekli emeklilere tanınan başta ulaşım hakkı olmak üzere, hiçbir hizmeti alırken sorgulanmayacak, zorlanmayacak, sorulara tabii olmayacak. Halk emekli kartı göstereceksiniz, Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu emekli yurttaşları olarak göğsünüzü gere gere hizmetlerden yararlanacaksınız.”

“BU HÜKÜMETİN VİCDANI ASGARİ ÜCRETİN DE ALTINDADIR”

          “Tabii dün Gebze’de büyük bir emek mitingi yaptık. Meydanda emekçiler vardı, emekliler vardı, esnaflar vardı. Çiftçiler vardı. Hep birlikte haykırdık. Geçinemiyoruz dedik. Eğer geçinemiyorsak sesimizi duyun. Asgari ücrete enflasyon zammını yapın. En düşük emekli maaşını 10 bin lira olmaktan çıkarın, asgari ücrete eşitleyin. Çiftçinin desteklemelerini ödeyin. Artırın. Taban fiyatları yeniden revize edin. Esnafın borçlarının faizini silin. Taksitlendirin. Bunun için aradığınız kaynağı da vergide adalette bulabilirsiniz dedik. 

         Sesimizi duyup da asgari ücrete zam yapacak olan. Emekli maaşını artıracak olan Mehmet Şimşek, bugün şöyle buyurmuş. Türkiye’de asgari ücret düşük değilmiş. Endonezya, Tayland, Şili, Kolombiya’dan yüksek demiş. Gerçekten bunları okuyunca ben ona ‘Hans geliyor, Didim’de tatil yapıyor emekli maaşıyla. Bizim Hasan Amca marketin önünden geçemiyor. 

        Kasabın içine giremiyor’ diyorum. O bana ‘Endonezya’dan, Şili’den yükseğiz’ diyor. Türkiye’de asgari ücretin yüksek olduğu bir tek değer var. Türkiye’de asgari ücret sadece bunların vicdanından yüksek. Bu hükümetin vicdanı asgari ücretin de altındadır arkadaşlar.”

TÜRKİYE’DE ASGARİ ÜCRET SADECE BUNLARIN VİCDANINDAN YÜKSEK

           “Türkiye’nin en zengin yüzde 20’si gelirin yüzde 81’ini alacak. En yoksul yüzde 20’si yüzde 0,5 alacak. Yani bir tarafta İspanya, Danimarka, Norveç, İsveç konforu yaşanacak. Bu tarafta Endonezya, Çad, Tayland ile yarışılacak. Ey Mehmet Şimşek. Benim Tayland’ı örnek alacak, Endonezya’dan yüksek alıyorum diye tatmin olacak emeklim de emekçim de yok. Haddinizi bilin, hakkımızı verin. 

         Söke söke alacağız. Son olarak dün Gebze’den bir ses yükseldi. Geçinemiyoruz diye. Biz de dedik ki hükümet bu sesi duy. Eğer geçim yoksa, seçim vardır. Geçim olmazsa seçim olacaktır. Buradan sizlere şunu söylüyorum. Sesinizi duymayana o sesi duyururuz ama inat ederlerse hep birlikte büyük bir mücadele vereceğiz. Bu iktidarı er ya da geç yapılacak ilk seçimde mutlaka götüreceğiz. Erken seçim için 360 milletvekili bizde yok, muhalefette yok. 

         Biz isteyince erken seçim olmuyor. Ama siz isteyince olur. Halk isteyince olur, millet erken seçim diyorsa mutlaka sandık gelir. İktidar değişir. Size söz veriyorum. Belediye başkanlarımız, örgütümüzle birlikte çalışarak, milletvekillerimizle ve parti yönetimimizle birlikte çalışarak, ikinci yüzyılın nasıl ilk yerel seçimlerinde bir büyük zafer kazandıysak. 

         Nasıl 47 yıl sonra partimizi ilk kez birinci parti yaptıysak, asgari ücretlinin yüzünü güldürmek için, emeklinin yüzünü güldürmek için, çiftçiyi yeniden milletin efendisi yapmak için, esnafın çilesini bitirmek için, bu servet sahiplerinin varlıklarını korumak, kollamak, güçlerine güç katmak için değil esas üretenlerin, hak edenlerin hakkını almasını sağlamak için, çok adil bir ekonomi, çok adil bir vergi sistemi, halkı zenginleştiren, zenginin zenginliğine zenginlik katması yerine daha adil bölüşülecek sosyal bir devleti mutlaka inşa edeceğiz. 

         Bunun için çok çalışıyoruz. Çok çalışacağız. Yapılacak ilk seçimlerde CHP’yi iktidara taşıyacağız. Söz veriyorum. Buna inanın, güvenin.”
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Cihan | 03 Temmuz 2024 10:22

    CHP Olmazsa Emeklileri düşünecek merci de yok. Özgür Özel'i tebrik ediyorum.

BUNLARA DA BAKIN