Esnaf Odalarından Er ve Prof. Dr Geçit'e Sıcak Karşılama

Prof. Dr. İlhan Geçit' Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Şevket Keskin, bizim görüşüne kıymet verdiğimiz bir insan. O her zaman Malatya'da doğru sözü söylemiştir.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

     

          AK Parti  Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ve AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit ve partili yöneticiler Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ve Esnaf Odası Başkanları ile bir araya geldiler.

          AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Esnaf ve Sanatkarlar, şehirlerin temel yapı taşlarıdır. Bizler inşallah yönetime geldiğimizde mutlaka odalarımızla koordineli bir çalışma yapacağız. Bundan yana bir kaygınız olmasın. 

           Oda başkanlarımızın büyük çoğunluğunu bire bir tanıyorum. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Şevket Keskin, bizim görüşüne kıymet verdiğimiz bir insan. O her zaman Malatya’da doğru sözü söylemiştir. Söylerken de hiçbir hesap kitap çıkar içerisinde olmamıştır.  Oda başkanlarımızda çalışma arkadaşları olarak inanıyorum ki her zaman doğru sözü söylüyorsunuz, buna da tanıklık ediyoruz.

            Esnaflık geleneği toplumumuzda çok önemli bir gelenek. Ahilik geleneğini önemsiyoruz. Bundan sonraki yönetim anlayışımızda Ahilik geleneğinin temsilcileri ile mutlaka istişare içinde olacağız. Belediyeciliğimizin temel bakışı insan ve toplum odaklı olacak. Ondan yana bir kuşkunuz olmasın. Esnaflarımızın problemleri var.  

           Bunların önemli bir kısmını Selahattin Gürkan başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız çözdü. Bunu da sahada görüyoruz. Bundan dolayı da onlara teşekkür ediyoruz. Sahada gezerken bunu gördüm. Özellikle Büyükşehrin yanındaki çarşıya hayran kaldım. Bundan dolayı da Selahattin Gürkan Başkanımıza teşekkür ediyorum. 

           Şunu söylemek istiyorum, bize güvenin. Bizde sizler gibi halkın içinden gelen insanlarız. İyi şeyler yapacağız. Biraz zaman ve sabır istiyoruz.  Bizleri mutlaka denetleyin. Bunu gönülden istiyorum.” İfadelerini kaydetti.

            Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Belediye başkan adayları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile oldu. 

              Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Sami Er’den büyük bir beklenti var. Tüm belediye başkan adaylarımızdan Malatya’yı metre metre, kare kare gezerek, Malatya’yı iyi takip etmelerini ve ticareti hızlı bir şekilde ayağa kaldırmalarını istiyoruz.  Ticaret olmadan hayat olmaz, ticaret olmadan Malatya’yı ayağa kaldırmak mümkün olmaz.

              İlhan Geçit beyinde dediği gibi, Selahattin Gürkan gerçekten esnaf çok büyük destek verdi, hizmetleri var. Bu bir bayrak değişimidir. Selahattin Gürkan başkanımızın, Sami Er, İlhan Geçit ve diğer adaylarla istişare içinde olacağına yürekten inanıyorum. İrtibatı koparmayalım. Birlik ve beraberlik içinde Malatya’yı ortak akılla ayağa kaldırmanın mücadelesini vermemiz lazım. 

           Malatya yıkık bir şehir değil, tamamen çökmüş bir şehir. Küçük Sanayi Sitesinde 6 işyerimiz çöktü, gündüz olsaydı belki can kaybı olurdu. Bu nedenle Altay Kışlasındaki sanayi sitesi hızlandırılmalı. Küçük Sanayi Sitesinde 2 binin üzerinde ağır hasarlı işyeri var. Küçük Sanayi sitesinde sizlerin de katılacağı bir toplantı yapalım. 

            Esnafımız burada yerinde dönüşüm talep ediyor. Şu anda her türlü alt yapısı olan sanayi sitemizde eğer kargası belediye yada TOKİ tarafından yapılırsa diğer ince işçiliğini esnafımız üstlenir. Biz, Reisimize, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a söz verdik, sonuna kadar devam edeceğiz. Benim mizacımdır, yanlış yapıldığı yerde ‘Burası yanlıştır’ diyerek karşı mücadele veririm, yaptığınız yerde de sizi her zaman takdir ederim. Sizlerle çalışıp, Malatya’mızı birlikte ayağa kaldırmak da boynumuzun borcudur. Esnaf camianın büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan adalarımızdan beklentisi çok büyük.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN