Fırat EDAŞ, Malatya'da Elektrik Dağıtım Merkezi Binalarını Yeniliyor

Depremin ilk saatlerinden itibaren Malatya'da kesintisiz enerji çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ, bölgedeki yenileme faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

         Dağıtım bölgesine kesintisiz enerji arzı sunmak amacıyla sorumlu olduğu Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde yatırımlarına hız kesmeden devam eden Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), Malatya’dakiyatırımlarına bir yenisini ekledi. Yaklaşık 200 milyon TL yatırımla devreye alınan proje kapsamında bölgede bulunan dağıtım merkezleri yenilenerek kesintisiz enerji arzının sürdürülebilirliği hedefleniyor.

         Depremin ilk saatlerinden itibaren Malatya’da kesintisiz enerji çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ, bölgedeki yenileme faaliyetlerine bir yenisini ekledi. Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü ekipleri,kentin elektrik şebekesinde bulunan toplam 856 adet dağıtım merkezi binasına ilişkin risk değerlendirmesi yaparak,92 adet binayı yenilemek için çalışmalara başladı.

           196,7 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında, toplamda 92 adet dağıtım merkezi binasının yenilenmesi hedefleniyor. Bugüne kadar riski yüksek olan 46 adet dağıtım merkezinin enerjilendirilmesi tamamlanırken, düşük riskli 46 adet binanın ise tesis yenileme çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

          Müşteri memnuniyeti önceliği ile kaliteli ve kesintisiz elektrik arzı için çalışan Fırat EDAŞ ekipleri, “Depremin ilk gününden itibaren kentimizde yaşanan olumsuzlukları en aza indirmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 

         Malatya’nın kesintisiz enerji ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yatırım planımız çerçevesinde yeni projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN