MAGİNDER Başkanı Karademir' Malatya'mızın Bizlere İhtiyacı Var'

Söğütlü Cami Konusu gündem de fazlasıyla yer almaktadır .Bu şehrin tek sorunu ve en önemli sorunu Söğütlü Camisiymiş algısı yaratılıp esnafımızın vatandaşımızın diğer sorunları yok sayılmaktadır.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

          MAGİNDER yönetim kurulu başkanı Salih Karademir Kurban bayramı dolayısı ile Malatya'nın sorunlarını dile getiren bir bayram mesajı yayınladı.

         Kıymetli Malatyalı hemşerilerim Kurban bayramı arifesinde Malatya’mız buruk bir ortamda bayramını kutlayacaktır. Malatya’mızın suni gündemlerden asparagas haberlerden uzak tutulması gerekiyor. 

         Karademir açıklamasında” Önce şunu belirtmek istiyorum ki Söğütlü Cami Konusu gündem de fazlasıyla yer almaktadır.Bu şehrin tek sorunu  ve en önemli sorunu Söğütlü Camisiymiş algısı yaratılıp esnafımızın vatandaşımızın diğer sorunları yok sayılmaktadır. 

           Esnafımızın vatandaşımızın en önemli sorunu Malatya’da zor şartlarda evine ekmek götürmek ve ailesinin bir an önce konteyner kentlerden ve konteyner işyerlerinden yeni yapılacak olan yerlere ulaşmak olduğunu belirtmek istiyorum. Bu şehirde ciddi bir göç var. Malatya’mızın Büyükşehir statüsünden düşürüleceği şu an için yeterli nüfusa sahip olmadığı söyleniyor bizler iş dünyası olarak tedirginiz. Malatya da şu an esnaf bayramı yaşayamamaktadır konteyner işyerlerinde siftahsız gün kapatan esnaflarımız var. 

          Bu şehirde birlik beraberlik olmadığı sürece şehrin ayağa kalkamayacağını her platformda belirtiyoruz. Devletimizin buraya her türlü imkanı getireceğini ama buradaki yerel yöneticilerimizin etkin çalışamadıklarından dolayı Malatya’mızın geriye gittiğini görüyoruz.Bu şehrin acil bir şekilde iş dünyasıyla esnafıyla birlikte bir masa  kurup sorunları istişare etmesi çözüm üretmesi gerekiyor.

           Malatya’mızın bizlere ihtiyacı var lütfen kişisel hırslarımızı şahsi menfaatlerimizi bir kenara bırakıp şehir için rasyonel kararlar almalıyız. Malatya’mız bunları hak etmiyor. Maginder ailesi olarak öncelikle Filistinli kardeşlerimizin tüm İslam aleminin Türkiye’mizin Malatya’mızın Kurban Bayramını kutluyoruz.Malatya’mız inşallah ayağa kalkacaktır.Bizler her zaman Malatya’dayız Malatya’da olmaya devam edeceğiz iyi bayramlar diliyorum
 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN