MAKSAD Sanatçılarından Mahzuni Şerif'i Anma Konseri

Mahzuni Şerif Vefatının 22. Yılında Silivri de Anıldı

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

       MAKSAD Sanat Topluluğu Sanatçıları Silivri Belediyesi ev sahipliğinde Yaşar Gören’le Gönül Dilinden Sazın Telinden anma Konseriyle Vefatının 22.Yılında Asrın Ozanı Âşık Mahzuni Şerif’i Andı.

       Silivri Belediye Başkanı Bora BALCIOĞLU ev sahipliğinde MAKSAD Sanat Topluluğu Sanatçıları tarafından Önder Yılmaz Tiyatro sahnesinde düzenlenen asrın ozanı Mahzuni Şerifi Anma Konserine Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu,Silivri Cumhuriyet Savcısı Oktay Barman, Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu Başkanı Uğur Yinanç, Silivri Cem Evi Başkanı Süheyl Kırkıcı, Cemevi Dedesi Hasan Sağ, Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy ÇPL Müdürü Halis Marangoz teşrifleriyle yapıldı. 

“ Mahzuni Şerifi Anma Konserinde Ozan Yaşar Gören sazıyla sözüyle ve sahnedeki performansıyla alkışı hak etti, ayakta alkışlandı ”

       Tarihi, Doğası ve Kültürüyle Hep Birlikte “Silivri Birlikte Güzel” anlayışıyla sanatın ve sanatçının şehri Silivri Belediyesi Kültür Müdürü Meral Türkmen Terlikçi’nin anma konserinin planından gerçekleşmesine konserin son anına kadar yakın ilgi ve alakasında gerçekleştirilen Aşık Mahzuni Şerif vefatının 22. yılında anma konserini Rümeysa Daloğlu sunarken moderatörlüğünü Yaşar Gören yaptı. 

       Sanatçı ve Basın kulisinde görev alan Silivri Cemevinden Şenay Fırat ile Bülent Han programın başarısı için ter döktü. Arıtaşlılar Derneği eski başkanlarından Adem Çelik misafirleri kapıda karşıladı. Hem sazıyla hemde sözüyle muhteşem bir gecenin gerçekleşmesine büyük emek veren Maksad Sanat Topluluğu Başkanı da olan Yaşar Gören ayakta alkışlandı. 

       Ozan Yaşar Gören moderatörlüğünde genç ozanlarımızdan Ahmet Ceren konseriyle başlayan anma konserinde sanatçılar 'Aynur Özdemir, İbrahim Orçin, Aslıgül Ay, Şevket Gürlek, Yaşar Gören, Cemile Sönmez ve Arabali Gülşen' sahne aldı.

" ASRIN OZANI MAHZUNİ ŞERİF KOYU BİR FENERBAHÇE TARAFTARIYDI "

           Fenerbahçe ile Galatasaray’ın şampiyonluk mücadelesi verdiği saate denk gelen Yaşar Gören’le Gönül Dilinden Sazın Telinden Vefatının 22.Yılında Asrın Ozanı Âşık Mahzuni Şerif’i Anma Konserinde 2023-2024 yılı süper lig şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray takımı alkışlarla kutlandı. Aşık Mahzuni Şerif’inde bir Fenerbahçe taraftarı olduğu bilgisi moderatör ve sanatçı Yaşar Gören tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. 

       “ Maksad Sanat Topluluğu kurucu üyelerinden gazeteci yazar 46 tv sahibi Eyüp Kadir Kılcı’yla birlikte fotoğraf ve resim sanatçısı Emine Toprak muhteşem geceyi kameralarıyla çekimler yaparak ölümsüzleştirdi ”

      Yaşar Gören’le Gönül Dilinden Sazın Telinden anma konseri ile vefatının 22.Yılında Asrın Ozanı Âşık Mahzuni Şerif’i Anıldı. Programa Arnavutköy Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı aynı zamanda Maksad Sanat ailesinden Ozan Recep Tecirli, Kırklareli Maraşder Başkanı Mustafa Güçlü, Esenyurt MaraşYurt Dernek Başkanı Harun Demir, İstanbul Maraşder Başkanı Mevlana Demirel, MARAŞFED Kadın Kolları Başkanı Tülay Özdemir ile Başkan Yardımcısı Leyla Büyükdereli,  Üniversite TV sahibi ve Maksad Ailesinden Harun Şahin yalnız bırakmadı. 

        Ayrıca Afşinder Başkanı Ahmet Ardıç, Arıtaşlılar Dernek Başkanı Fadime Dağlı Atak, Andırınder Başkanı Mehmet Güvercin, Tatlıder Başkanvekili Mehmet Yanar, Büyükyapalak Dernek Başkanı Mehmet Özkan, C.H.P Önceki dönem ilçe başkanı Mümin Tuğlu ve çok sayıda Silivrili Kahramanmaraşlı ve bölge halkı insanı katıldı. Anma Konserinde salon tamamen dolarken ekstra sandalyeler getirilerek koridorlara konulmasına rağmen sanatseverler salona sığmadı.

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN