Malatya'da Depremden Zarar Gören Altyapı Yenileniyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, MASKİ Genel Müdürlüğü'nün DSİ ile ortak yürüttüğü içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

26 BİN METRE UZUNLUĞUNDA İÇME SUYU ÇALIŞMASI YAPILACAK
 
        Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü depremden dolayı hasar gören altyapıyı yenilemek ve deprem konutlarının altyapısını inşa etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

       Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün DSİ ile ortak yürüttüğü içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

       Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er : “Şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak için yoğun mesai harcayarak projeler hazırlayıp, hayata geçirmeye gayret ediyoruz. İçme suyu isale hattı çalışmalarımızın 1. Kısmı kapsamında; depremde zarar gören Kaptaj çıkış hattımızı yenileyerek 1.600 mm çapındaki borular ile 9 bin metrelik isale hattı inşa ediyor,  
 
       20 bin tonluk Konak Su Deposu’na bağlantı çalışmaları yapıyoruz. İçme suyu isale hattı çalışmalarımızın 2. Kısmı için de planlamalarımızı tamamladık. Proje kapsamında; depremden sonra hasar gören hattın onarım ve yenilenmesi için 26 bin metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışmaları yapılacak. 

       1 adet 5 bin ton ve 1 adet 10 bin tonluk içme suyu deposu yapılarak depolar arası bağlantı sağlanacak.  Ayrıca 6 Şubat depremi ardından inşa edilen İkizce yeni yerleşim alanının içme suyu isale hattı yapımı kapsamında; 15 bin 500 metre uzunluğunda içme suyu hattı ve 1 adet 5 bin tonluk içme suyu deposu yapım çalışmaları tamamlanmak üzere. 

       Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra inşallah uzun yıllar Malatya’mızın bu konuda altyapıya dair bir ihtiyacı kalmamış olacak. Vatandaşlarımızın refah içinde yaşayacağı bir Malatya inşa etmek için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz.“ dedi.
 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN