Tüfenkci' Çarşımızın Diğer Bölgelerinde De İnşaatlar Hızlıca Başlayacak'

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Malatya için önem arz eden birçok konuyu etraflıca konuştuklarını ifade etti.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

         AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Malatya için önem arz eden birçok konuyu etraflıca konuştuklarını ifade etti.

       Tüfenkci yaptığı açıklamada, “Bakanımızla rezerv alan odaklı yaptığımız toplantıda, önemli gündem maddelerini konuştuk.

       Gelen talepler üzerine kapsamını genişlettiğimiz rezerv bölgelerin inşaat sürecini masaya yatırdık. Bu kapsamda önemli bir aşama kat ettik. 

         Yine Bostanbaşı ve Yakıncalı kardeşlerimizden gelen rezerv alan taleplerini görüştük ve nihayete erdirmek işin için önemli aşama kat ettik. Yerinde dönüşümle ilgili gelinen süreci de bakanızla detaylıca görüştük. Çarşı merkezi inşaatının son durumu da gündem maddelerimiz arasındaydı. Çarşımızın diğer bölgelerinde de inşaatlar hızlıca başlayacak.

       Yeni TOKİ deprem konutlarının ihalelerini yapılmaya başlandı. Sayın Özhaseki bu konuda bize büyük destek veriyor ve konuyla birebir ilgileniyor. Kendilerine şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN