Ağbaba: Bir partinin değil Malatyalıların belediye başkanı olacağım

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Veli Ağbaba, 'Herkese eşit hizmet vereceğim. Bir partinin değil Malatya'nın, Malatyalıların belediye başkanı olacağım' dedi.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Veli Ağbaba, “Herkese eşit hizmet vereceğim. Bir partinin değil Malatya’nın, Malatyalıların belediye başkanı olacağım” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, dernek ve oda başkanları, partililer ve basın mensuplarıyla iftarda bir araya gelen Ağbaba, “Karşınıza hep milletvekili olarak çıkıyordum, bugün Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak huzurunuzdayım. Siz istediniz geldim. Depremde muhtarlar kadar yorulmadım ama elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım. Bu seçim döneminde bağımsız kuruluşlar anket yaptı. Parti sorulmadan adayın kim olmasıyla ilgili sor soruldu. Genel merkezimiz bunun farkına vardı ve anket yapıldı, “Veli Ağbaba” ismi çıktı” diye konuştu. 

“HERKESE EŞİT HİZMET EDECEĞİM”
Ağbaba, 2023 Mayıs ayında yapılan seçimlerde MHP’ye oy veren milliyetçi ve ülkücülerin, AK Parti’ye oy veren muhafazakârların, CHP’ye oy verenlerin, İYİ Partililerin, milli görüşçülerin, Türklerin, Kürtlerin, sağcıların ve solcuların büyükşehir için kendisini istediğini ifade ederek, şunları söyledi:
“Bizde “Başımızın üstüne” dedik ve geldik, huzurlarınızdayız. Milletvekilliğinden buraya geliyorum. Buraya makam, mevki için gelmediğimi tüm Malatyalılar, kanaat önderleri, sevgili dostlarımız bilsinler. Malatya’nın taşımış olduğu ağır yüke omuz vermeye, büyük sorumluluğa ortak olmaya geliyorum. Mademki her siyasi görüşten insanlar Veli Ağbaba’yı istiyor, bende mensubu olduğum partinin rozetini çıkardım. Herkese eşit hizmet vereceğim. Bir partinin değil Malatya’nın, Malatyalıların belediye başkanı olacağım.”

“MALATYA’NIN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ”
“Malatya’yı kucaklaştıracağız ve eski günlerinden daha güzel yapacağız” diyen Ağbaba, “Malatyalılar, “Bu parti meselesi değil memleket meselesi” diyor. Bizde Malatya için canımızı dişimize takıp, hep birlikte şehrimizi ayağa kaldırmaya çalışacağız. Bu şehir bütün renkleriyle güzel. Malatyalı olmaktan gurur duyuyorum. Kendimi tanıtırken, “Malatya milliyetçisiyim” diyorum. Ben tek bir konuda sertim; o da bir haksızlık olursa. Malatya’ya bir haksızlık olursa babamı tanımam, kimseye şehrimizin hakkını yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN