Ağbaba' Yerinde Dönüşümü Belediyenin Garantörlüğünde Yapacağız''

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Veli Ağbaba, Malatya'nın bir değişime ihtiyacının olduğunu ifade ederek, 'Ben, Malatya'yı ayağa kaldırırım. Kimseyi ayrıştırmam, herkesi kucaklayan bir belediye başkanı olacağım.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

          CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Veli Ağbaba, Malatya’nın bir değişime ihtiyacının olduğunu ifade ederek, “Ben, Malatya’yı ayağa kaldırırım. Kimseyi ayrıştırmam, herkesi kucaklayan bir belediye başkanı olacağım. Malatya’nın sesi olmaya devam edeceğim” dedi. 

        Ağbaba, 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında Türk-İş İl Temsilcileri ile Demiryol-İş Sendikasında bir araya geldi.

       Adaylık sürecinin Malatyalıların çağrısıyla olduğunu dile getiren Ağbaba, “2023 Mayıs seçimlerinde farklı partilere oy veren vatandaşlar beni bir göreve çağırdı. “Depremde en çok sen çalıştın” dediler ve görev almamı istediler. Bizde bu ağrıya uyduk” dedi.

“HERKESİN FİKRİNİ MUTLAKA DİNLEYECEĞİZ”

        Ağbaba, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu gün partisinin rozetini çıkardığını ifade ederek, şunları söyledi:“ Mademki Malatya’da her siyasi görüşten vatandaş beni çağırıyor, bende herkesin belediye başkanı olacağım” diye yola çıktım. Seçilirsem parti rozetini takmayacağım. Malatya’daki herkesin belediye başkanı olacağım. Herkesin fikirlerini mutlaka dinleyeceğiz.”

“KİMSE İŞTEN ÇIKARILMAYACAK, ÇALIŞANLARIN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ”

       “Veli Ağbaba seçilirse belediye ne olacak” söylemlerinin olduğuna dikkat çeken Ağbaba, “Ben uzun yıllar sendikalardan sorumlu genel başkan yardımcılığı yaptım. Türkiye’nin neresinde olursa olsun işten çıkarılan işçilerle ilgili mücadele ettim. Bir tek insanın işten çıkarılması söz konusu olamaz. Bir belediye başkanı bir işçinin ekmeğiyle oynuyorsa bırakın onun siyasetini adamlığından şüphe ederim. Hiçbir işçinin ekmeğiyle oynamayız. İşçilerin neler yaşadığını biliyoruz. Hangi koşullarda, hangi zam oranıyla çalıştıklarını biliyorum. 

        Malatya büyükşehir; ismiyle büyükşehir olacak ama işçisine verdiği maaşla büyükşehir olacak. Memurların sosyal denge tazminatının en üstten ödenmesi lazım, bunu yapacağız. Sendikayla birlikte işçilerimizin haklarını diğer belediyelerde nasılsa biz daha fazlasını vereceğiz. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanların haklarını koruyacağız. Yıllarca işçinin hakkını savundum, belediye çalışan her kardeşimin hakkını da savunacağım” ifadelerini kullandı. 

“MALATYA’DA ÇORBADA TUZUMUN OLMADIĞI İNŞAAT YOK”

        Malatya’da esnaflık ve milletvekilliği yaparken hayırlı çalışmalarda tuzunun olduğunu dile getiren Ağbaba, “Camilerle, okullarla, Kur’an kursları, cem evleri, köy evleriyle ilgili elimden geleni yaptım,bundan sonra da yaparım. Pütürge’sinden Kuluncak’ına kadar çorbada tuzum olmayan bir inşaat yok. İnşallah daha fazlasını yaparız. 

        Kimsenin boynunu bükmeyeceğim. İhtiyacı olanlara belediye babalık yapacak. Çocuğu okula gitmiyorsa, süt bulamıyorsa, ayakkabı alamıyorsa belediye ona destek olacak. Gençleri çok seviyorum; gençler için Malatya yaşanabilir, sosyal bir şehir olacak. Onlar için her türlü imkânı sunacağız” diye konuştu. 

“KADINLAR İÇİN SOSYAL ALANLAR YAPACAĞIZ”

        Ağbaba, her ilçeye kadınlar için özel alanlar yapacaklarını ifade ederek, “Konteyner kentlerde 100 binin üzerinde kişi yaşıyor. Bir süre sonra o alan ceza evine dönüyor. Kadınlarımız o alanlara hapsedilmiş durumda, onlar için sosyal alanlar yapacağız” dedi. 

“YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ BELEDİYENİN GARANTÖRLÜĞÜNDE YAPACAĞIZ”

        “Malatya’nın kısa sürede ayağa kalkması lazım” diyen Ağbaba, şunları kaydetti:“ Yerinde dönüşüm denildi ama daha bir adım atılamadı. Yerinde dönüşüm çalışmalarını belediyenin garantörlüğünde yapacağız. 750 bin TL hibe ve 750 bin TL krediyle bir daireyi yapmak mümkün değil, müteahhitte bundan dolayı işe girmiyor. Belediyenin garantörlüğünde maliyetine konutlar üreterek, yerinde dönüşümü sağlayacağız.

         İkizce’de konut yapılıyor ama altyapı yok. Yıkılan yerlerde altyapı, yol, okul, cami, sağlık ocağı var. O nedenle yerinde dönüşümü önemsiyoruz. Bu milletinde lehine olan bir durum. Belediye arsa üretecek kiracı ve dar gelirlilere konut üreteceğiz.”

“MALATYA’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIP, ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

        Ciddi bir ekiple bütün planlamaları yaptıklarını kaydeden Ağbaba, “Bu şehrin siyasetçileri içerisinde en milliyetçisi benim. Şehrin dertleriyle dertlenen, menfaatlerini savunan, değerlerine sahip çıkan milliyetçidir. Malatya’nın değerlerine laf söylemem, söyletmem. Recai Kutan’ın elini öptüm. Siyasi görüşü ne olursa olsun değerlerimizi koruyacağız. Gençler Kemal Sunal’ın Malatyalı olduğunu bilmiyor. İlyas Salman Malatya için bir değer. Selahattin Alpay ile bağları güçlendireceğiz. Kültür merkezleri yapacağız. Kemal Sunal ile ilgili bir müze yapacağız. Herkesin sevdiği bir isim, bu değerimizi öne çıkaracağız. Malatya’yı kısa süre içerisinde ayağa kaldıracağız” dedi. 

“MALATYA’NIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”

       Ağbaba, Malatya denildiğinde akla gelen bir milletvekili olduğunu ifade ederek, “Ben bu özelliğimi kullanırım. Malatya’ya haksızlık yapıldığında dile getiririm. Ben olmasam yollar, göletler yapılmazdı. Bir sürü göler yaptırdım. Ben lafımla, sözümle, mücadelemle her şeyi yaptırırım. Ben bunu başaracağıma inanıyorum. 

        Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı olacağım. Bu sorumluluğu, insanların yükünü almak kolay değil. Ben, Malatya’yı ayağa kaldırırım. Kimseyi ayrıştırmam, herkesi kucaklayan bir belediye başkanı olacağım. Malatya’nın sesi olmaya devam edeceğim. Malatya’nın değişime ihtiyacının olduğu görünüyor. Bu şehri sadece bir gurubun yönetimine bırakmam, buna izin vermem. Bu şehri Malatyalıların dinamikleriyle yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN