Başkan Osman Dursun' Kurban Bayramı'nın Barış Sağlık ve Huzur Getirmesini Diliyorum'

PÜRDEF Genel Başkanı Osman Dursun Kurban Bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

PÜRDEF Başkanı Osman Dursun Kurban Bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı. 

          Pütürge Dernekler Federasyonu Başkanı Osman Dursun yayınladığı mesajında” Bayramlarımız; bizi biz yapan, kökümüze tarih ve maneviyatın kılcal damarlarından geçerek bağlayan, bununla da kalmayıp birlik ve beraberlik dolu kucaklaşmaları tahkim ve takviye eden müstesna dönemlerdir. 

         Türk Milleti’nin barış, huzur, kardeşlik ve kaynaşma hazinesidir. Paylaşmanın, mensubiyet şuurunun kökleşmesinin, milletsiz ve milliyetsiz kumpasların kazınıp atılmasının imkan ve irade kaynağıdır. 

         Kurban ise bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun samimi ifadesi olmakla birlikte, mana ve muhtevası çok derin ve kavrayıcıdır. Aynı zamanda Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir. İşte tüm bunlardan hareketle diyoruz ki; Türk Milleti, Allah rızası için kestiği kurbanların ilahi mükâfatıyla önündeki engelleri aşacak, daha güçlü bir şekilde varlığına, kimliğine, kültürel ve tarihsel haklarına sonuna kadar sahip çıkacaktır.

         Birlik ve beraberlik içinde her daim yaralarını sarıp yeniden şahlanan bir millet olarak, bu bayramda da tek bir ihtiyaç sahibi kalmayana dek insani tüm sorumluluklarını ifa edecektir. 

         Kurban Bayramı’nın barış, sağlık ve huzur getirmesini diliyor, bu bayramın tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Küskünlüklerin sona erdiği, gönüllerin bir olduğu, sevgi ve muhabbetin arttığı bir bayram diliyorum
   
                           OSMAN DURSUN
PÜTÜRGE DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKAN

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN