Birimşeliler Derneği Malatya'da Açıldı

Birimşe ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği'nin hizmet ofisi Malatya'da düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Mustafa İZCİ

            Birimşe ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin hizmet ofisi Malatya’da düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.

         Adıyaman’da bulunan Birimşe aşiretinin Malatya’daki kolu Dernek yapılanmasına gitti. Yaklaşık 70 bin kişiye hamilik yapan Birimşe Derneği, 21 koldan oluşturduğu yönetimi ile resmen Sivil Toplum Kuruluşu statüsünü kazandı.

         Göztepe Mahallesinde bulunan Dernek Binasının açılışına; Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba, AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Canbay, Ak Parti İl Başkanı Namık Gören, Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, Saadet Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Mikail Polat, AK Parti Battalgazi İlçe Başkan Vekili Hacı Ali Tankız, AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı İlhan Geçit katılım sağladı.

          Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Birimşe ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kalkındırma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Boğa; ”Bizleri bir araya getirmesi amacıyla kurmuş olduğumuz Birimşe ve Çevre Köyleri Derneğimizin açılışına hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla muhabbetle ve en içten duygularımla selamlıyorum. Bugün sürekli hayalini kurduğumuz ve bir türlü kurmak için adım atamadığımız derneğimizin açılışını yapıyor olmanın bahtiyarlığını ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Değerli hemşerilerim, amacımız; bizlerin bir araya gelmesi, birbirimizi tanıması, birbirimizin derdiyle hemhal olması; Birimşe ve Çevre Köyleri vatandaşları arasında yardımlaşmayı ve dayanışmayı sağlamak, sosyal faaliyetlerde bulunmalarına yardımcı olmaktır.

         Toplumların en küçük yapı taşları ailelerdir. Aileler sülaleleri, sülaleler kabileleri, kabileler aşiretleri, aşiretler toplumları yani milletleri oluştururlar. 

        Güçlü bir millet olabilmemiz için güçlü aile kurumunu devam ettirmemiz bir zorunluluktur. Bunun için ailelerimizin maddi ve manevi problemlerinin öncelikle kendi sosyal çevresi içerisinde çözümlenmesi daha sağlıklı ve daha uygulanabilir olmaktadır. Bunun yolu da bu tür dernekler ile bizlerin bir araya gelmesi, dertleşmesi ve birbirimizin derdine derman olmamızdan geçmektedir.

        Biz istiyoruz ki Bizden Sonraki Nesiller bu vesileyle birbirlerini tanısın, kendi gelenek ve göreneklerini öğrensin ve geçmişinden kopmadan bir aidiyet bilinciyle yetişsinler. 

       Bunun içinde her bir hemşerimizin derneğimize ailesiyle birlikte aktif bir katılım sağlaması önem arz etmektedir.

       Bu duygu ve düşüncelerle derneğimizin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyor, uzak yakın demeden açılışımıza katılan bütün misafirlerimize ve hemşerilerimize teşekkür ediyor hepinize yönetim kurulum adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” Dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN