Büyükelçi ViktorMatis'ten Akmercan Anadolu Lisesini Ziyaret

Macaristan (Ankara) Büyükelçisi ViktorMatis,Akmercan Anadolu Lisesini ziyaret ederek teqball masası hediye etti.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

         2024 yılının Türkiye-Macaristan Kültür Yılı ilan edilmesi nedeniyle, 6 Şubat 2023 tarihli asrın felaketinden ciddi olarak etkilenen ilimizde çeşitli incelemelerde bulunmak ve bizlere hemhal olmak amacıyla ilimizi ziyaret eden Macaristan (Ankara) Büyükelçisi ViktorMatis,Akmercan Anadolu Lisesini ziyaret ederek teqball masası hediye etti.

         Akmercan Anadolu Lisesi Spor Salonunda düzenlenen programa katılan Büyükelçi ViktorMatis, Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır ile birlikte öğrencileri ziyaret ederek Macaristan’ın milli oyunu olan teqball ile ilgili bilgiler verdi.

        Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, “ 6 Şubat 2024 tarihinde yaşamış olduğumuz deprem afeti münasebetiyle acılarımızı paylaşmak ve afetin izlerini yerinde müşahade etmek amacıyla ilimize teşrif eden kardeş ve dost ülke Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Sayın ViktorMatis’e bu anlamlı ziyaretleri için şahsım ve Malatya eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. 

         Teqball, patenti Macaristan’a ait olan ve dünyada hızla ilgi görmeye başlayan bir spor dalıdır. Bizler için de yeni bir deneyim olacağına inandığım teqball sporunun masa ve ekipmanınınilmizde, hassaten teşkilatımız uhdesinde bulunacak olması bizleri ayrıca mutlu etmiştir.” dedi.

         Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir, BüyükelçiViktorMatis’eplaket takdim etti. Programın sonunda Büyükelçi ViktorMatis ve Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemirteqball maçı yaptılar. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN