DEVA Partisinden Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. Gezer'e Destek Açıklaması

DEVA Partisi Malatya İl Başkan Sinan Akıncı yayınladığı basın açıklamasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr: Gezer'e destek vereceklerini belirterek ilçe adaylarını da tanıttı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

        DEVA Partisi Malatya İl Başkan Sinan Akıncı yayınladığı basın açıklamasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr: Gezer’e destek vereceklerini belirterek ilçe adaylarını da tanıttı. 

          DEVA Partisi Malatya İl Başkan Sinan Akıncı açıklamasında”  Bugün bizim açımızdan umut ve heyecan verici bir gün. Bugün biz, Malatya Deva Partisi il teşkilatı olarak hocamız Sayın Prof.Dr. İbrahim Gezer’in bağımsız adaylığına vereceğimiz desteği açıkladık

            Ülkemizin ve şehrimizin bütün sorunlarının siyaset ile çözülebileceğine dair sarsılmaz inancımızla çıktığımız bu yolda, bu güzelim şehrin makûs talihini değiştireceğimize de aynı kararlılıkla inanıyoruz.

           Sayın İbrahim Gezer’in 31 Mart 24 seçimlerinde Malatya belediye başkanı olması için kendilerine DEVA partimiz olarak destek vermekten onur duyuyoruz. Daha önce yapılan Saadet Partisi Malatya teşkilatının destek açıklamasının ardından biz Deva Partisi Malatya teşkilatı olarak da durmamız gereken yerdeyiz. 

         Biz Malatya’da, bu mahzun bu mazlum şehirde; önce bir düş kurduk. Sonra düşümüz gerçekleşsin diye organize olduk, gayret ettik ve şimdi tekrar yola çıktık. Düşümüz, “20 yılı aşkın iktidarları döneminde şehrimizi hep geriye götüren; “Biz kimi gösterirsek nasıl olursa kazanır, Malatya bizim için çantada keklik” zihniyetinden Malatya’yı kurtarmaktı” 

         Değerli Hemşerilerim! Türkiye’yi bugün “menfaat birlikteliği” yapmış, birbirine benzemez adeta “Bremen Mızıkacılarını andıran bir koalisyon yönetiyor. Çıkardıkları sesler farklı ama “çıkarları”nda birleşmiş bir gurup bunlar. Oluşturdukları ses kakofoni, çizdikleri tablo kaos. Dünyalık dertleri için bir araya gelenlere karşı bizi, bu şehrin “çözülmeyen dertleri” bir araya getiriyor. Farkımız bu! Dertleri ortak olanların mı yoksa menfaatlerinde ortaklaşanların mı sözü göğe yükselecek, buna da siz kadirşinas hemşerilerim karar vereceksiniz! 
 
        İşte buradan güç alarak Malatya’yı hep beraber yönetmek için, bu şehri örnek şehir yapmak için, buradan tüm ülkeye ışık olsun için, Malatya Büyükşehir Belediyesi adayımız İbrahim Gezer Hocamızdır. Malatya’mıza ve memleketimize hayırlı olsun inşallah… 

          Demokrasi ve Atılım Partisi olarak Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın da onayıyla Malatya Büyükşehirde Sayın İbrahim Gezer’e desteğimizin yanında 5 ilçemizde belediye başkan adayı, 8 ilçemizde de meclis adaylarımızı göstermiş bulunmaktayız, Buna göre;

Battalgazi Belediye Başkan Adayımız; Resul Derin ( iş insanı) + Meclis üyeleri

Yeşilyurt Belediye Başkan Adayımız; Niyazi Tan (Eğitimci- iş insanı) + Meclis 

Arguvan Belediye Başkan Adayımız; Erdal Ekici (Emekli- Stk yönetici) +Meclis

Doğanşehir Belediye Başkan Adayımız; Haluk Güran ( Muhasebeci)+Meclis

Kale Belediye Başkan Adayımız; Nihat Şener ( Çiftçi )+Meclis

Arapgir Belediyesi; Meclis üyeleri

Yazıhan Belediyesi; Meclis üyeleri

Hekimhan Belediyesi; Meclis üyeleri

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin ilimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

                    Demokrasi ve Atılım Partisi Malatya İl Başkanı
                                  Sinan Akıncı

 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN