Prof. Dr: Gezer' Her İnsanımızın Dertlerine Ortak Olup Çözeceğiz Sözümüz Söz'

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr: Gezer: Sözümüz Söz! Malatya'yı 5 Yıl İçinde En Fazla Gelişen Bir Şehir Haline Getireceğiz'

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

       Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Teknokent Konteyner Kenti ziyaret ederek burada barınan depremzede ailelerle görüştü. 

       Konteynerde yaşam zorluklarına değinen Gezer, göreve geldiklerinde biran önce konut seferberliği başlatarak herkesin kalıcı konutlarına erişmesi adına çalışacaklarını söyledi.

       Seçim gezilerine aralıksız devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, depremzede vatandaşların da her zaman yanında olarak sorun ve taleplerini dinleyerek göreve geldiklerinde yapacakları projeleri anlatıyor.

       Son olarak 10 binin üzerinde depremzede vatandaşın yaşadığı Teknokent Konteyner kenti ziyaret eden Prof. Dr. Gezer, “Ziyaret ettiğimiz yüzlerce ailenin sorunu neredeyse aynı. Bizi buraya yerleştirdi ve unuttular. Ne zaman bu daracık mekânlardan kurtulacağız? Başta konut üretimi ve ekonomi olmak üzere hemen her alanda bir seferberlik başlatılması gerekiyor. 

       Bu zor iş için hazırlıklı tek kadro olarak sözümüz söz. Bu şehir bizim dönemimizde en hızlı ayağa kalkan ve en çok gelişen şehir olacak. Gönlüne ve hayatına dokunmadığımız tek kişi kalmayana dek çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta yetki aldığımızda, dokunduğumuz her insanımızın dertlerine ortak olup çözeceğiz. Sözümüz söz” dedi.

       Kalıcı deprem konutlarının biran önce bitirilmesi gerektiğini ifade eden Gezer, “Konteynerde yaşayan 100 binin üzerinde vatandaşımız biran önce başlarını sokacağı konutlarını beklerken, yine şehir dışına çıkmak zorunda kalan 200 bin insanımız da şehirdeki alt yapı ve üst yapının tamamlanmasını bekliyor şehre dönmek için.

        Bu nedenle bizler göreve geldiğimizde hem konut alanında hem de ekonomik alanda topyekün bir seferberlik başlatacağız. Yıllardır Malatya’yı sektör sektör, alan alan çalışan, stratejileri belirleyen birisi olarak önümüzdeki dönemde yetki aldığımızda her alanda tam bir seferberlik başlatıp Malatya’yı 5 yıl içinde en fazla yol alan, gelişen bir şehir haline getireceğiz” diye konuştu.
 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN