AK Parti Battalgazi Adayı Taşkın' Önceliğimiz Depremin İzlerini Silmek'

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın:' Önceliğimiz Depremin Yaralarını Sarmak Olacak'

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

         AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın:“ Önceliğimiz Depremin Yaralarını Sarmak Olacak”

           Battalgazi’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, önceliklerinin depremin izlerini silmek olduğunu belirterek 20 bin kalıcı konut için çalışmaların hızla sürdüğünü, bir yıl içerisinde konteynerlerde hiçbir vatandaşın kalmayacağını söyledi.

         AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, beraberinde AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra ilçeye bağlı Çamurlu, Fırıncı, Üzümlü, Yapraklıpınar ve Beydağı kırsal mahallelerinde vatandaşlar ile bir araya geldi.

         Ziyaretlerde konuşan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, 6 Şubat depremlerinin hemen ardından kent genelinde yaraların hızlı bir şekilde sarılmaya başlanıldığını ifade ederek 31 Mart seçimlerinde hedeflerinin yüzde 85’in üzerine çıkmak olduğunu kaydetti.

         6 Şubat’ta Malatya’nın iki ayrı depremle sarsıldığını aktaran AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın ise kentteki yıkımın büyüklüğüne dikkat çekerek, önceliklerinin depremin izlerini silmek olduğunu belirtti.

         Taşkın: “Vatandaşımız ve Esnafımız Konteynerde Yaşamaya, Ticaret Yapmaya Devam Etmeyecek; Evlerine ve Dükkanlarına Kavuşacak”

        Depremler sonrası 26 bin kalıcı konut için çalışmalara hızla başlanıldığını ve tamamlan 6 binden fazla konutun geçtiğimiz günlerde hak sahiplerine teslim edildiğini ifade eden Taşkın, “Öncelikle yıkılmış çarşımızın ayağa kaldırılması ve yıkılmış mahallelerimizin rezerv alanı ilan edilerek vatandaşlarımızın kalıcı konutlarına kavuşması için büyük gayret göstereceğiz.

          Çarşı inşaatımız ve kalıcı kontular için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Depremler sonrası yapımına başlanılan 26 bin konuttan 6 binden fazlası tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Konutlar tamamlandıkça kuralar çekilerek vatandaşlarımıza teslim edilecek. İnanıyoruz ki, önümüzdeki bir yıl içerisinde hiçbir vatandaşımız konteyner kentlerde yaşamaya ve hiçbir esnaf kardeşimiz de konteynerde ticaret yapmaya devam etmeyecek; evlerine ve dükkanlarına kavuşacak” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN