Güzellik, Estetik ve Kozmetoloji Sektörüne Akademisyen Kadrolardan Eğitim

'Uluslararası Güzellik, Estetik & Kozmetoloji Çalıştayı ve Sertifikalı Kurs Programı' büyük ilgi görüyor

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

           Antalya’da düzenlenen ‘Uluslararası Güzellik, Estetik ve Kozmetoloji Çalıştay’ı sürüyor. 

            Çalıştaya katılan ünlü akademisyenler sektör temsilcilerine ilk kez uygulamalı detaylı bilgiler veriyor. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerinin büyük ilgisini gören Çalıştay’da uygulamalı eğitimlerde başarılı olanlara sertifika veriliyor.

        Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor. Yurt içi ve yurt dışından dünyaca tanınmış bilim insanlarının katıldığı güzellik uzmanları ile medikal estetikçiler, sağlıkçılar ve diyetisyenleri bir araya getiren ‘Uluslararası Güzellik, Estetik ve Kozmetoloji Çalıştayı’nda ünlü akademisyenler sektör temsilcilerine ilk kez uygulamalı detaylı bilgiler veriyor. 

         Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcilerinin büyük ilgisini gören Çalıştay’da uygulamalı eğitimlerde başarılı olanlara sertifika veriliyor.

         Ankara Üniversitesi ve Ankara Medipol Üniversitesi iş birliğinde organize edilen Uluslararası Beautycare’2024 Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman sağlıklı yaşam, cilt bakımı ve estetik tüm dünyada çok önemsenen ve süreklilik arz eden insanlık tarihi kadar eski bir olgu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Karaman, “Sağlıklı bir cilde sahip olmak aynı zamanda vücut sağlığının da en önemli göstergesi. Bu nedenle, cilt bakımı, estetik uygulamaları ve kozmetik ürünler günlük hayatın adeta vazgeçilmezi. 
 
        Cilt bakımında temel amaç sadece güzel görünmek değil, sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt sağlığının korunması ve bütüncül güzellik. Sağlıklı ve sürdürülebilir güzellik açısından, başta gıda, beslenme, sağlık ve egzersiz olmak üzere dermotoloji, kozmetoloji, farmakoloji, biyoteknoloji, kimya gibi farklı disiplinler arası doğru bilgi ve tecrübelerin bilimsel veriler ışığında tüm bireyler ile paylaşılması büyük önem taşımaktadır. 

         Bu çerçevede; Ankara Üniversitesi ve Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde 24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Antalya-Türkiye’de ilgili paydaşların katılımları ile oldukça geniş platformda düzenlediğimiz ‘Uluslararası Güzellik, Estetik & Kozmetoloji Çalıştayı ve Sertifikalı Kurs Programı’ büyük ilgi görüyor” dedi.( BHA
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN