İYİ Parti İftarına Yoğun Katılım

Seçim çalışmalarını yoğun yürüten İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, Belediye Başkan adayları partililer ve vatandaşlarla iftarda bir araya geldiler.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

        Seçim çalışmalarını yoğun yürüten İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, Belediye Başkan adayları partililer ve vatandaşlarla iftarda bir araya geldiler.

         Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği davete İYİ Parti Belediye Başkan Adayları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve parti üyelerinin yanı sıra vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. 

         İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Göçmez uzun kuyruklar oluşturan davetlileri kapıda karşıladı. Oruçların açılmasının ardından İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı davetlilere iftar duası ve kuran tilaveti okudu.

YILDIZ; “PIRIL PIRIL ADAYLARIMIZLA MİLLETİMİZE HİZMET ETMEYE HAZIRIZ,

       İftar programının ardından ilk olarak söz alan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, seçim öncesi çok yoğun bir aday belirleme sürecinde bulunduklarını belirterek “Malatya’mız için en iyisi olsun istedik. Hepsi birbirinden başarılı birbirinden temiz pırıl pırıl adaylarımızla hemşerilerimizin karşısına çıktık. Ve milletimize hizmet etmeye hazırız.

           Deprem sonrası iktidar ve onun yandaşı sözde muhalefet vatandaşlarımızı yeniden dönüşüm sürecinde yalnız ve çaresiz bırakırken biz İYİ Parti ailesi olarak daha önce böylesi büyük bir afet sonrası bile 31 Mart ta yapılacak yerel seçimlerde birbirinden değerli ve donanımlı isimleri aday gösterdik.

EMİNİM Kİ HEMŞERİLERİMİZ BU FIRSATI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRECEKLERDİR

      Yıllarca konuşuldu bir türlü çare bulunulamadı dediğimiz büyükşehir belediyemizi bir virüs gibi saran başarısızlık sendromuna son verecek olan Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Şeyhmus Göçmez ile çağın ötesinde yep yeni bir dönemi başlatacağız. Görüyorsunuz adaylarımızın hepsi kendi alanlarında başarı sahibi, liyakatli Malatya’ya hizmet aşkı ile dolu. 

        Şehrimizi neredeyse yaşanılamaz hale getiren deprem sonrasında yaralımızı sarmayı başaramayan beceriksiz iktidar ve onun vasat yol başçısı sözde muhalefetin arasında kalamaya mecbur değilsiniz. Artık çok daha iyi bir seçeneğiniz var.  Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde İYİ Parti neferleri olarak her türlü görev ve hizmete hazırız.” dedi.

GÖÇMEZ; “MALATYA’YA HALA SAHİP ÇIKILAMIYOR”

            İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Ali Helvacı’nın ardından söz alan İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şeyhmus Göçmez ise mücbir sebep dolayısı ile sürekli ertelenen esnaf borçlarına tepki göstererek altıncı bölge teşviklerinin doğru şekilde uygulanması durumunda borç ertelemeye gerek kalmayacağını dile getirdi. 

          Göçmez sözlerinde “Normalde siyaset benim hayatımda olmaz idi. Fakat yakın ciğerlerinizi, arkadaşlarınızı sizlerde kayıp ettiniz bizde kayıp ettik. Bu süreç içerisinde Malatya’da gördük ki yapılabilecek bu kadar basit yöntemler varken hala becerilemiyor. Sahip çıkılamıyor. Mücbir sebep süresi ilan etmiş esnafların yapılan tek şey zamanı ertelemek borçları biriktirmek.

         Biz dedik ki altıncı bölge teşviklerini verin, bütün esnafa verin on tane elaman çalıştıran bir işletme ayda 100 bine yakın vergi, SGK ödüyorsa bu altı yedi binlere düşüyor altıncı bölge teşvikini aldığınız zaman. Niye bunu insanlara vermiyorsunuz diye ses olmaya çalıştım. Yerinde dönüşüm yapacağız dedik nasıl yapılacağını anlattım. Raylı sistemi getirebiliriz dedik nasıl getireceğimizi anlattık. Bu şehrin nasıl ayağa kaldırılacağını da anlattık. Kafadan atma hiçbir şey söylemedik. Hepsi ayağı yere basan projelerdir.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN