Kurum Kuruluş STK ve Meslek Odalarımızın Ortak Düşüncesiyle Şehri Ayağa Kaldıracağız'

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Geçit'ten Meslek Odalarına Ziyaret

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

          AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, Meslek Odalarını ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Başkan Adayı Geçit, “Malatya’yı ayağa kaldırma mücadelesi verirken, bizim en büyük destekçimiz meslek kuruluşları olacak. Kurum, kuruluş STK ve Meslek Odalarımızın ortak düşüncesiyle şehri ayağa kaldıracağız” dedi. 

        31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit çalışmalarına hız verdi. Her kesimi kucaklayan ve istişareye verdiği önem nedeniyle Sivil Toplum Kuruluşlarını sık sık ziyaret eden Geçit, meslek odalarına ziyarette bulunarak projelerini anlattı. Malatya Tabipler Odası ve Malatya Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimini ziyaret eden Prof. Dr. Geçit, birlik beraberlik mesajları verdi.

        AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit“ Biz diyoruz ki yol altı ile yolun üstünü eşitleyeceğiz. Adliye binası yolun altının gelişimine büyük katkı sunacaktır. Seçilmemiz durumunda toplumun tüm meslek kuruluşları ve paydaşları ile istişare içinde kenti ayağa kaldıracağız. Şehrin sivil, resmi ve yarı resmi kuruluşlarıyla birlikte yaralarımızı sarıp kentimizi yeniden inşa edeceğiz. Bu anlamda sizlerden de desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

GEÇİT: “KENTİMİZİ HEP BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

        İstişarenin önemine vurgu yapan Geçit, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının kent yönetiminin karar alma süreçlerine dâhil olmasının, o kentin daha yaşanılabilir bir kent olmasını sağlayacağını belirterek “31 Mart Yerel seçimlerinde göreve gelmemiz durumunda, 6 Şubat depremlerinde her bakımdan ağır hasar alan Malatya’yı bu kentin meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte ayağa kaldıracağız. 

       Hep birlikte Malatya için çalışacak hep birlikte Malatya için mücadele edeceğiz. Yapacağımız her çalışmada istişare içerisinde olmak istiyoruz. Farklı düşüncelerin zenginliğiyle ilçemizi daha güzel bir hale getireceğiz” ifadelerini kullandı. 

“İLHAN BAŞKANIMIZ BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNDE DE BÜYÜK BAŞARILAR SAĞLAYACAKTIR”

          Malatya Tabip Odası Başkanı Dr. Sezai Demirel’i ziyaret eden Prof. Dr. İlhan Geçit, meslektaşlarının da depremde yaraların sarılması hususunda fedakarca hizmet ettiğini söyledi.Tabip Odası Başkanı Dr. Sezai Demirel de, Prof. Dr. İlhan Geçit’i bir hekim olarak verdiği hizmetlerden çok iyi bildiklerini ifade etti ve her türlü desteği vereceklerini söyledi.

         Meslek odaları ziyaretleri kapsamında Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan’ı da ziyaret eden Prof. Dr. İlhan Geçit, meslektaşlarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada yaşanan her hangi afet veya olumsuz durumda en önemli görevin sağlık çalışanlarına düştüğünü ve onların de her olumsuz durumda görevini canla başla yerine getirdiklerini söyleyen Geçit, “Ben de başhekimlik, hocalık yaptım. Bu kez farklı bir göreve soyundum.

        Belediyecilik tabi farklı bir meslek. Biz seçildiğimizde, toplumun bütün paydaşlarıyla olduğu gibi meslektaşlarımızla birlikte bu kentin yaralarını saracağız” diye konuştu. 

        Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan ise Prof. Dr. Geçit’in tıp camiasına gerek hekim olarak hizmetleri gerekse bilimsel yayınlarıyla büyük katkılar sağlamış değerli bir bilim insanı olduğunu söyledi. 

       Belediyecilik hizmetlerinde de başarılı olacağına inandığını kaydeden Karaaslan, “Sağlık camiasındaki hizmetleriyle kendini nasıl kanıtladıysa belediye başkanlığı görevinde de büyük başarılar sağlayacaktır.  Ortak problemlerimiz hakkında görüş alış verişinde bulunduk. Meslektaşımıza başarılar diliyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN