'Malatyalılar bunlara 31 Mart'ta Günaydın Diyecek'

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, 'Malatya'yı yıktılar, 'verin tekrar yapalım' diyorlar.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Editör

         Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, “Malatya’yı yıktılar, ‘verin tekrar yapalım’ diyorlar. 

        Peki 20 yılda niye sağlam bina yapılmasını sağlamadınız ve ranttan uzak imar çalışmaları uygulamadınız? Eğer bilime ve fenne uygun imar çalışması ve denetimi yapılmış olsaydı yüzbinlerce Malatyalı felaketi bu kadar ağır ve büyük yaşamazdı” dedi.

         Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, ailesi ile birlikte Pazar Esnafını ziyaret ederek, destek isteyip, sohbet etti.

 Ziyarette Yıldırım’ın kızı Zülal, babasının el broşürlerini esnaflara dağıtıp, oy ve destek istedi.

         Yıldırım, Pazar esnafı ziyareti esnasında Niyazi Mısri Caddesi üzerinde Yeniden Refah Partisi’nin 6 Şubat öncesi faaliyet gösterdiği ve Malatya’daki kuruluşunu gerçekleştirdiği binanın enkazının kaldırıldığı alanda ise duygulu anlar yaşadı.

         Bilal Yıldırım, “Malatyalılar bize görev verdiği takdirde, 1 Nisan itibariyle depremin tüm enkazlarını kaldırıp, Malatya’yı yeniden ayağa kaldıracağız.” dedi.

        Malatya’da değişimin gerçekleşeceğine inandığını belirten Bilal Yıldırım, “Malatya’da değişimi engelleyemeyecekler dir. Malatyalıların yaşadığı acıların sorumlusu olanlar, asla çözüm olamazlar. Malatya’yı yıktılar, ‘verin tekrar yapalım’ diyorlar. Peki 20 yılda niye sağlam bina yapılmasını sağlamadınız ve ranttan uzak imar çalışmaları uygulamadınız?

        Eğer bilime ve fenne uygun imar çalışması ve denetimi yapılmış olsaydı yüzbinlerce Malatyalı felaketi bu kadar ağır ve büyük yaşamazdı. Şimdi kalkmış, 20 yıl sonra ‘Biz Malatya’da sağlam bina yapacağız’ diyorlar.  Malatyalılar, bunlara 31 Mart’ta ‘Günaydın’ diyecek, Malatyalılar bunlara 31 Mart’ta, ‘Uyanmanız için Malatya’nın yıkılması mı gerekiyordu?’ sorusunu sorarak oyunu kullanacak. 

          Bir tanesi siyasi sorumlu hakkında işlem yapmadılar, yapamazlar. Çünkü hepsi zincirleme birbirine bağlılar.  Sorumlular, kendilerinden hesap sorulmasın diye seçim çalışması protokollerinin ön sıralarında oturuyorlar. Halen Malatya’yı Google fotoğrafları ile yaptıkları sözde projelerle kandırmaya ve uyutmaya çalışıyorlar.” dedi.
 

Bülten

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN