MATHAP Başkanı Akın' Emek Olmadan Asla ve Kat'a Yemek Olmaz'

Malatya Tarım Platformu Genel Başkanı İhsan Akın' 14.Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü ve Günümüzü Kutlu Olsun'

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Mustafa İZCİ

         Malatya Tarım Platformu Genel Başkanı İhsan Akın” 14.Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü ve Günümüzü Kutlu Olsun”

         MATHAP Başkanı İhsan aAkın açıklamasında” Öncelikli olarak; 14.Mayıs Dünya çiftçiler gününü ve günümüzü kutluyor, nice bol, bereketli ve üretimli yıllar diliyorum. 

            “Buradan tüm ilgili kurum ve kuruluş, sivil toplum örgütleri, siyasiler, yerel yöneticiler tüm ilgililer vs. Herkese ve ilgili tüm kesimlere bir kez daha bu özel ve anlamlı günde sesleniyorum, emek olmadan asla ve kat’a yemek olmaz; bu zamanda ve böyle bir ortamda üretimin, üretenin ve gıdanın ne kadar değerli olduğunu görmek ve stratejik bir silah haline geldiğini anlamak çokta zor olmasa gerek diye düşünüyorum. 

              Üretimin gün ve günler geçtikçe çok daha fazla önem arz ettiğini anlamak için ise Prof olmaya gerek yok sadece gerçekten ilgiye bakmak ve gerçekten görmek yeterli olur. Onun için gece ve gündüz demeden yağmur ve çamur demeden kar ve kış demeden hertürlü engebeli arazilerde ve kırsalda, zor şartlar altında üreten, emek veren, çiftçilerimizin her zaman yanında, yakınında ve destekçisi olmamız gerekiyor, ayrıca her anlamda ve her alanda destek olunması artık bir sorumluluk ve zorunluluk haline gelmiştir.

         Her platformda söylüyoruz gıda ve su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz, israf eden iflas eder ve üreten her daim hükmeder anlayışıyla üretmemiz ve üretene her zaman ve zeminde destek olmamız gerekmektedir. Artık kuru laflar ve sözler yerine, göstermelik işler ve magazinlik iş ve şovlar yapmak yerine, gerçekten herkesin ve herkesimin bedenini taşın altına koyması üretene her anlamda yardımcı olması, maddi ve manevi desteklemeleri muhakkak gerekmektedir. Tarlada izleri olmayanların, harmanda asla yüzleri olmaz ve olamaz.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN