Memleket Partisi Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adaylarından Ziyaret

Memleket Partisi Malatya İl Başkan Burcu Benay Turfanda Çinkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Talha Ucuzcu ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Yasin Palalı Malatya Derin Haber'e Ziyarette bulundu.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Mustafa İZCİ

      Memleket Partisi Malatya İl Başkan Burcu Benay Turfanda Çinkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Talha Ucuzcu ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Yasin Palalı Malatya Derin Haber’e Ziyarette bulundu.

        31 Mart yerel seçimlerine Malatya Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı olarak önemli isimleri Memleket Partisi çatısı altında kamuoyuna duyuran Malatya İl Başkanı Burcu Benay Turfanda Çinkılıç” Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız  Sanayici işadamı Sayın Talha Ucuzcu ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayımız İşadamı Sayın Yasin Palalı ile birlikte Malatya Derin Haber imtiyaz sahibi Sayın Kayhan İnceoğlu’nu ziyaret ederek adaylarımızın çalışmalarını ve projelerini anlattık. 

         Memleket Partisi olarak Malatya’nın önemli isimlerini Büyükşehir ve Yeşilyurt’ta aday göstermemizle birlikte kamuoyunda halkın büyük bir desteği ve ilgisiyle karşılandık. Bu da bizim doğru adaylarla seçimlere girmemizin ne kadar isabetli olduğunu bizlere gösterdi. 

         Malatya’ya hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda 31 Mart günü Memleket Partisi Kadroları halkın oylarıyla göreve gelecek ve Malatya’da yeni bir sayfa açarak Malatya’nın deprem izlerinin hep birlikte nasıl silineceğini görecekler.”

        Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Talha Ucuzcu ise” Malatya’mız 6 Şubat Depremlerinde büyük yıkımı yaşadı. Şu an 1 yıl geçtiği halde Malatya’da insanlarımızın büyük çoğunluğu Konteynırlarda zor şartlarda geçici olarak barınma sorununu gidermeye çalışıyor.  

         Malatya’da işyeri olarak konteynır alamayan daha bir çok esnafımız var. Küçük Sanayi sitesi esnaflarımız ağır hasar alan işyerlerinde can güvenliği olmadan evlerine ekmek götürmek için mücadele ediyorlar.

        Malatya genelinde halen yıkımlar sürüyor. Malatya adeta kaderine terk edilmiş bir hayalet şehir oldu. Hemşerilerimizin büyük çoğunluğu il dışına göç etmiş vaziyette. 

        Göreve geldiğimizde ilk işimiz bu sorunların hepsinin çözümünü sağlamak. Önce barınma sorununu ve esnaflarımızın işyeri sorunlarını çözeceğiz. Daha sonra il dışına giden Malatyalıları geri getirmek için Malatya’yı yeniden küllerinden inşa edeceğiz. Malatya Büyükşehir Belediyesi Halkın Belediyesi olacak. Krizi fırsata çevirip, Malatya’yı yeniden bölgenin parlayan yıldızı yapacağız” diye belirtti. 

        Malatya Derin Haber İmtiyaz Sahibi Kayhan İnceoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek”  Bizleri ziyarete gelen Memleket Partisi Malatya İl Başkan Sayın Benay Turfanda Çinkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Talha Ucuzcu ve Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı İşadamı Sayın Yasin Palalı’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Şahin | 06 Mart 2024 23:16

    Malatya'nın öz evlatlarına güveniyoruz.

BUNLARA DA BAKIN