Murat Aslan' Söz Veriyorum Hiç Bir Hak Sahibi Vatandaşı Mağdur Ettirmeyeceğiz'

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Çarmuzu Mahalle sakinleri bir araya gelerek vatandaşların talep ve şikayetlerini dinledi. Göreve Gelir Gelmez İmar Sorununa El Atacağım'

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

       Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Çarmuzu Mahalle  sakinleri  bir araya gelerek  vatandaşların talep ve  şikayetlerini dinledi. Göreve Gelir Gelmez İmar Sorununa El Atacağım” 
 
        Belediyelerin imar  uygulaması  ve  şuyulandırma(var olan bir arsanın belediye tarafından kullanım hakkına bağlı olarak ele alınması ve farklı parseller ile birleştirilerek hisseli bir şekilde mal sahibine ya da başkalarına kat mülkiyeti olarak sunulması durumunu ifade eder) çalışmalarında kendilerini mağdur ettiklerini iddia eden  vatandaşlar  yapılan  haksızlığa tepki  gösterdi. Mahalle sakinleri  Belediye tarafından tapulu mallarının ellerinden alınmaya çalışıldığını, imar çalışmasına itiraz etmelerine rağmen belediye tarafından dikkate alınmadıklarını ifade etti. 

        Bu bölgede uygulanacak 3194 sayılı imar kanunun 18. Madde olan şuyulandırma uygulanmaktadır. Binalarımız, otoparklarımız, çocuk parklarımız arsalarımız elimizden alınarak değersizleştirilerek bazı kişi ve kişilere peşkeş çekerek rant sağlanmaktadır. Her ne kadar bu konudaki itirazlarımızı dile getirsek de bütün arsa, bina ve bahçelerimizin resmen belediye dikkate alınmamıştır. Hiç tanımadığımız  insanlar  bizim bizde  başkalarının arsalarına  hissedar edildik. 

       Bu yanlış  uygulamadan bir anca  dönülmelidir diyen mahalle sakinleri  imarı  iyi  bilen Yüksek Mimar ve Şehir Planlamacısı Murat Aslan'dan yardım  istediler.
İmar çalışmasının iptal edilmemesi durumunda mahkemeye gideceklerini belirten mahalle sakinleri belediyenin almış olduğu bu karardan dönmeleri çağrısında bulundular.

       Konuyla ilgili  açıklama  yapan Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı olarak  ben  ve  ekibimde ki mimar , mühendis , şehir planlamacısı  arkadaşlarla  birlikte uzun  zamandır sahadayız ve  ciddi  porjlere ve çalışmalar  içerisindeyiz. 6 Şubat  depremi  sonrası Malatya  geneli  henüz  imar  konusunda belli bir şey yok.  

       Sadece  bildiğimiz 35  yerin rezerv alan  edildiği  ama  konunun muhataplarına ben ve Büyükşehir Belediye Başkan adayım  Bilal Yıldırım   sorduğumuzda hiç bir  bilgi  vermemekten  kaçtıklarını  gördük.  Kısacası kimse Malatya'nın  akıbeti  hakkında  bir  bilgi  sahibi değil.   Allah nasip ederde 31 Mart günü  bizlere  yetki  verirde  başkan  olarak seçerseniz sorduğunuz bu sorulara cevabı  o zaman  daha  net  ve gerçekci  cevap veririz.

       Başkan Adayı Murat Aslan, ekibimle birlikte size  söz  veriyoruz.  Hiçbir  vatandaşımız  mağdur  edilmeyecek. Hakları  ne  ise  o  haklarını almaları  için  elimizden  ne  gelirse  yapacağız.  Ama  vatandaşlarımızda  şunu bilsin Belediyeler sizlerin sahip olduğu arsa  paylarının % 45'ini yeşil alan , sosyal  alan ve  otopark  olarak tahsis etmektedir. 

       Sizlerde fedekarlık yaparak  yaşadığımız mahallelerimizin  modern ve  daha sağlıklı yerler olmasını sağlamalısınız. Sizin arsalarınızdan alınan % 45 arsa  payı  sayesinde  okullar , ibadet yerleri , spor ve kültür alanları tahsis edilmektedir. İnşallah  hep birlikte el  birliği  ile Yeşilyurt'umuzu ve Malatya'mızı en  kısa zamanda ayağa  kaldırıp vatandaşımızı sıcak  yuvasına, esnafımızı  ve  iş insanlarımızı da  iş  yerlerine ekmek teknelerine bir an  önce  kavuşturmalıyız dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN