Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları

Ramazan Bayramı vesilesiyle yapılan Kutlama Bayram mesajları

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Mustafa İZCİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’den Ramazan Bayramı Mesajı

       Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Er“ Ramazan’ın Özünde Yer Alan Manevi Duygularla Gönlümüzü Tüm Kardeşlerimize Açmalıyız”

         Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayramların birlik ve beraberliği kuvvetlendirdiğini belirten Başkan Er mesajında şu ifadelere yer verdi:

        “Rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği, manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içerisinde bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

         Toplum hayatımızda çok özel ve anlamlı bir yeri olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı dini bayramlar, özlemleri gideren, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, hoşgörü duygusunu güçlendiren müstesna günlerdir. Her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya ve dayanışmaya ihtiyacımızın olan bu günlerde milletçe saflarımızı daha da sıklaştırmalı, Ramazan’ın özünde yer alan manevi duygularla gönlümüzü tüm kardeşlerimize açmalıyız. 

         Ramazan Bayramının milletimiz, İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm hemşerilerimizin, milletimizin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.”
……………………………..

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili ve MYK Üyesi Mehmet Fendoğlu Ramazan Bayramı  Mesajı

         Mübarek Ramazan Şerifi uğurlamanın hüzününü yaşarken bir yandan da Ramazan Bayramına kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.

         Tutulan oruçlar, açılan eller ve dua eden dillerle Yüce Allah’ın rızasını kazanmaya çalıştığımız kutlu bir dönemin arkasından bayrama kavuşmuş bulunmaktayız. 

         Cenabı Allah’tan niyazımız Ramazan ayı boyunca  tuttuğumuz oruçları, kalpten edilen dua ve ibadetlerimizi kabul etmesidir.

          Ramazan; diriliş mevsimi, tövbe mektebi, huzur ve dayanışma medeniyetidir.

        Ramazan bayramı orucun mükafatı, dayanışma ve yardımlaşma duygusunun, hatır sorma ve gönül almanın , yapılan hataların affedilmesi, kırılan kalplerin onarılması, hayatımızda dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda düşünmemiz için önemli günlerdendir.

           Ramazan ayının manevi atmosferiyle birlikte idrak edeceğimiz Bayram’ın; birliğimizin perçinlenmesine, kucaklaşmamızın kuvvetlenmesine ve umutlarımızın yeşermesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Bu mübarek günlerde, Filistin topraklarında meydana gelen ve vicdan taşıyan her insanın yüreklerini dağlayan, bütün dünyanın gözleri önünde cereyan eden bu insanlık dramı görüntülerine şahit olarak buruk karşıladığımız mübarek Ramazan Bayramı’nın, Filistin’de terörist devlet İsrail’in saldırılarına maruz kalan din kardeşlerimiz için de felaha kavuşma vesilesi olmasını  niyaz ediyor, Gazze’yi ablukaya alan terörist İsrail’in yaptığı soykırımı kınıyor ve lanetliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, kahraman şehitlerimizi rahmetle, hürmetle anıyor; şehit analarımızın, şehit babalarımızın ve şehit yakınlarımızın bayramını gönülden kutluyorum.

Gazilerimize en iyi dileklerimi sunuyor, halen tedavi altında bulunanlara şifa temennilerimle hayırlı bayramlar diliyorum.

Şu anda milletimizin varlığı, güvenliği ve istikbali için mücadele veren, nöbet tutan tüm  güvenlik güçlerimize sağlık, başarı ve esenlikler temenni ediyor, Büyük Türk Milletinin, Aziz Malatya’lı hemşerilerimin gönül ve kültür coğrafyamızda varoluş mücadelesi veren kardeşlerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.
………………………………………….

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit’ten Ramazan Bayramı Mesajı:

“Bayram; Milletimiz İçin Birliktir, Beraberliktir, Kardeşliktir”

          Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; Bayramlar gönül köprüsüdür, yürek coşkusudur, kaynaşmaktır, buluşmaktır. Ramazan Bayramı; Allah rızası için tutulan oruçların bu dünyadaki ecridir, karşılığıdır, mükâfatıdır.” dedi.

        Mesajında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederken, “ Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak, bir bayrama daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri böyle bir iklim ve atmosferden mahrum etmediği için Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır.

         Bayram; sarılmaktır ve kucaklaşmaktır. Kırılan kalpleri onarmaya yarayacak bir helalleşme fırsatıdır. Bayram; büyüklerimize hürmet, küçüklerimize ise sevgidir. 

         Bayram; milletimiz için birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Ve bayram; bizi biz yapan tüm değerlerin yegâne bir bütünüdür. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlarımızı en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.

         Bu vesileyle hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu güzel bayramın bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.” dedi.

...............................................................


Battalgazi Belediye Başkanı Taşkın’dan Ramazan Bayramı Mesajı

         Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak bayramın İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulundu.

         Belediye Başkanı Bayram Taşkın yayımladığı mesajda “Ramazan Bayramı’nda saygı, sevgi ve muhabbetimizin artmasını Yüce Rabbimden temenni ediyorum. Tüm dünyadaki Müslümanların Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

         Başkan Taşkın, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan; ibadet, rahmet, bereket, sabır, yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştiği Ramazan ayını geride bırakarak bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sevgi, saygı ve hoşgörünün birleştirici gücü, Ramazan ayının adeta bir ödülü olan Ramazan Bayramı bizim için önem arz etmektedir. 

         Kırgınlıkların geride bırakıldığı, mutlulukların paylaşıldığı, dostlukların güçlendiği günler olan bayramlar bizleri manevi değerlerimiz etrafında bütünleştirmektedir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramı en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. 

         Asrın felaketi sonrasında zor bir süreç içerisine girmiş olsak da milletimizin ve devletimizin mücadelesi, özverisi ve inancı ile bu günleri geride bırakarak, toplu iftarların yapıldığı, hep beraber sohbetlerin edildiği, bayramların bayram havasında yaşayacağımız günler yakındır. Şu mübarek günlerde dualarımız İslam ümmeti içindir. 

         Ramazan Bayramı’nın zulüm altında olan kardeşlerimizin kurtuluşunu getirmesini ve dünyada kardeşlik ruhunun hakim olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu güzel bayramın bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.
…………………………….

AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören’in Ramazan Bayramı tebrik mesajı; 

       Değerli Hemşerilerim, Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak sevgimizi, mutluluğumuzu paylaşma ve bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. 

       Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Mübarek Ramazan Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirdik.

       Bayramlar, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının arttığı, kardeşlik ve dostluk duygularının ön plana çıktığı herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı en güzel zamanlardır. Bu özel günlerde gönül kapılarımızı sonuna kadar açmalı, şefkat ve merhamet ile ellerimizi birbirimize uzatmalıyız. 

       Rabbimden, sevgi, kardeşlik, muhabbet, kucaklaşma, vuslat günleri olan bayram günlerini, hakkıyla idrak etmenizi diliyorum. Bayramın, başta İslam dünyası olmak üzere, tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisiyle, sizleri muhabbetle selamlıyor, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.
………………………..

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MALATYA İL BAŞKANI GÖKHAN GÖK’ÜN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

          Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Gökhan Gök, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda; “Mübarek bir ay olan Ramazan; nefsin terbiyesiyle birlikte, maddi bir açlık olan bedensel açlığın manevi doygunlukla telafi edildiği, amellerin halis niyetlerle tazelenip tahkim edildiği sabır ve tevekkül ayıdır. Hemen ardından idrak ettiğimiz bayram ise gönüllerin birlik, beraberlik, hürmet ve hatırlatmayla coştuğu; küslüklerin ve dargınlıkların kavuşma ve kucaklaşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir.” diyen Başkan Gök’ün mesajının devamı şöyle;


BAYRAMLAR; BARIŞ, KARDEŞLİK VE VUSLAT İKLİMİDİR

         “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayı’nı geride bırakıp, bayram günlerine ulaşmış olmanın şükrünü yaşıyoruz. Yüce Allah’tan, O’nun rızasını için tuttuğumuz oruçların, samimiyetle gerçekleştirdiğimiz ibadetlerin kabulünü ve geçmiş günahlarımızın affını diliyorum. 

       Mübarek bir ay olan Ramazan; nefsin terbiyesiyle birlikte, maddi bir açlık olan bedensel açlığın manevi doygunlukla telafi edildiği, amellerin halis niyetlerle tazelenip tahkim edildiği sabır ve tevekkül ayıdır. Hemen ardından idrak ettiğimiz bayram ise gönüllerin birlik, beraberlik, hürmet ve hatırlatmayla coştuğu; küslüklerin ve dargınlıkların kavuşma ve kucaklaşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir.

      Bayramlar; manevi ve kültürel bir varlık alanı, ortak hatıra ve hedeflerimizin nefes aldığı buluşma ve kavuşma sahasıdır. Bununla birlikte İslam dünyası huzura kavuşturulmadıkça sevinçlerimiz buruk, umut ve temennilerimizin bir yanı hep sancılı ve buhranlıdır. Yüce Türk Millet’i bilmelidir ki; Devletimiz mazlumun her daim yanında, zalimin ise dimdik karşısındadır. 

       Tüm bu duygu ve düşüncelerle kıymetli hemşehrilerimizin ve Türk-İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor, her günümüzün bayram havasında geçmesini temenni ediyorum.
…………………………

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül: Türk - İslam Aleminin ve Malatya’lı Hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı Tebrik Ediyorum


Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Şengönül söz konusu mesajında: “Tüm Türk ve İslam coğrafyası olarak, 11 ayın Sultanı olan Ramazan ayımızı idrak etmemizin ardından, mübarek Ramazan Bayramı’mıza ulaşıyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlar buluşmamıza, bir arada olmamıza, hasretlerimizin son bulmasına ve en önemlisi de yardımlaşmamıza büyük bir vesiledir.
Ülkü Ocakları olarak, dayanışma ve yardımlaşma duygularının güçlendiği, bir arada olmanın önemsendiği bayramlarımızın toplum hayatımızda ayrıcalıklı bir yeri olduğunun bilincinde olarak bu yılda otuz  gün boyunca kutlu dergahımızda vatandaşlarımızla beraber iftarımızı açtık. Ramazan ayı boyunca  iftar programı hariç 250 koli gıda yardımı, alışveriş çeki ve maddi yardımlardada bulunarak  vatandaşlarımızın her türlü yanlarında olmaya çalıştık. Ramazan ayı  öncesi ise vatandaşlarımıza hafta içi hergün çorba ikramında bulunuyorduk. Çorba ikramımıza bayram sonrasıda devam edeceğiz.

       Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı olarak Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ’ nin izinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’ın emrinde görevimize devam ederek, deprem dolayısı ile etkilenen tüm hemşehrilerimizin yanlarında olmaya, Genel Başkanımızın gösterdiği yolda, bizlere emanet ettiği Ülkü ışığımızı daha güçlü bir şekilde yakmaya bütün azim, iman ve itikatimiz ile devam edeceğiz. Bu vesile ile; Türk ve İslam Aleminin ve Malatya’lı hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, tüm sevdikleri ile beraber huzur ve barış ortamı içerisinde bir bayram geçirmelerini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.
………………………………………….

Malatya Milli Eğitim İl Müdürü Behçet Bakır'ın Ramazan Bayramı Mesajı

       On bir ayın sultanı Ramazan ayını idrak etmenin mutluluğunu yaşayarak Ramazan Bayramı'na ulaşmış bulunmaktayız. 

      Geçmişle gelecek arasında köprü olan, bize millet olma vasfını veren değerlerimizi, geleneklerimizi, örf ve adetlerimizi hatırlatan bayramlar; millet şuuru oluşturan ve bizleri birleştiren en önemli değerlerimizdir.

       Kültürümüzün önemli bir parçası olan bayram günlerinde; hüzünlerin yerine sevinci koymalı, inanç, örf ve adetlerimizi en güzel şekilde uygulamalı ve yaşatmalı, bayram günlerini bu şuurla değerlendirmeliyiz.

Malatya eğitim ailesi olarak; evlatlarımızı bu ruh ve bilinçle yetiştirecek, milli ve manevi iklimimizin güzelliklerini, onlardan aldığımız güç ve heyecanla geleceğe taşıyacağız.

        Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'mızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin ve aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar; sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice bayramlar dilerim.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN