YRP'li Yıldırım'dan' Kura Listesini Kamuoyuna Açıklayın' Çağrısı

Bilal Yıldırım' Bu hızla giderlerse kalıcı konutları 13 yılda tamamlayacaklar'

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Mustafa İZCİ

         Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal  Yıldırım, “80 bin tane konut yapılacaktı, 1 yıl içinde sadece yüzde 7.5 oranında konut yaptılar. Bu ne demek oluyor, ancak bu hızla giderlerse kalıcı konutları 13 yılda tamamlayacaklar.  Sayın bakan ne dedi,  ‘1 yıl içinde bütün konutları teslim edeceğiz’  Hani nerede, nerede yapıyorsunuz?” dedi.

         Yeniden Refah Partisi’nin Battalgazi Bölgesindeki 4. Seçim İrtibat Bürosunun açılışında konuştu. Açılışa Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Yeşilyurt Belediye Baykan Adayı Murat Aslan, Yazıhan Belediye Başkan Adayı İhsan Akın ile kalabalık bir topluluk katıldı.Yıldırım Konuşmasında; 

 “ Yerel seçimde Malatya Büyükşehir ve tüm ilçelerde en iddialı parti Yeniden Refah Partisi’dir.”

         Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım,  “Yeniden Refah Partisi teşkilatlarının pazarı yoktur, akşamı yoktur, sıcağı soğuğu yoktur. Teşkilatlarımız 6 Şubat depreminin ardından eksi 20 derecede köy köy mahalle mahalle gezerek vatandaşımızın yanında oldu. Her geçen gün teşkilatlarımız güçleniyor. Yerel seçimde Malatya Büyükşehir ve tüm ilçelerde en iddialı parti Yeniden Refah Partisi’dir.  31 Mart sabahı sandıklarda Refah Partisi rüzgarı esecek, 31 Mart akşamı ise sandıklardan Refah Partisi çıkacaktır. Biz sizleri aldatan olmayacağız. Birileri gibi gelip size söz veren ve arkasında sözünde durmayanlardan olmayacağız.” dedi.

 “31 Mart’ta bunlara bir ders vermek zorundayız”

          Bilal Yıldırım, “6 Şubat depremlerinin ardından tam 1 yıl geçti. Deprem olan bütün illerde açılışları ve anahtar teslimlerini Sayın Cumhurbaşkanımız yaptı. Ama maalesef Malatya’da yapmadı. Neden? Malatya’daki yöneticilerin Malatyalı insanları görmezden geldiğini Sayın Cumhurbaşkanımızda gördüğü için Malatya’ya gelmediler. Dün 6 bin  konutun güya teslimatı yapıldı.

         1. Etap, 2. Etap, 3. Etap diye yapıldı, hatta 4. Etap diye de. Halı hazırda teslim olunan 2 bin 500 konut, 6 bin tane değil. 2 bin 500 konuta 1 ay içinde geçilebiliniz.  80 bin tane konut yapılacaktı, 1 yıl içinde sadece yüzde 7.5 oranında konut yaptılar. 

          Bu ne demek oluyor, ancak bu hızla giderlerse kalıcı konutları 13 yılda tamamlayacaklar.  Sayın bakan ne dedi,  ‘1 yıl içinde bütün konutları teslim edeceğiz’  Hani nerede, nerede yapıyorsunuz? 70 bin tane konut nerede yapılıyor. Planlamaya bile alınmamış konutlar var. İnsanların gözüne baka baka bizimle dalga geçiyorlar. Bundan dolayı 31 Mart’ta bunlara bir ders vermek zorundayız.” İfadelerini kaydetti.

“Kura listesini kamuoyuna açıklayın” çağrısı 

             Kurada çıkan isimlerin kamuoyu paylaşılması istediklerini ve bu listenin peşinde olduklarını belirten Bilal Yıldırım şöyle devam etti, “Kurayı çeken yetkililere sesleniyorum; yüreğiniz yetiyorsa bu kuradan çıkan isimleri Malatya kamuoyu ile paylaşın lütfen, Malatya bunu görsün. Bu işin peşini bırakmayacağız. 

         Malatya’da çadırda yaşayan, konteynerde yaşayan insanların adına bu listeyi paylaşmalarını istiyoruz. O listenin nasıl hazırlandığını biliyoruz. Bu listenin peşine düşeceğiz.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN