AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın' Ticaret Bir Şehrin Her Şeyidir'

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, 'Ticaret bir şehrin her şeyidir bu anlamda önceliğimiz yeni çarşının bir an önce faaliyete geçirilmesini sağlamak olacaktır' dedi.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

            AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, “Ticaret bir şehrin her şeyidir; bu anlamda önceliğimiz yeni çarşının bir an önce faaliyete geçirilmesini sağlamak olacaktır” dedi. 

           İnönü caddesinde esnaf ziyaretinde bulunarak seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, daha sonra Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. 

        MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Meclis Başkanı Hakan Er ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, burada yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı olarak önceliklerinin depremde büyük yara alan Malatya’nın ayağa kaldırılması olduğunu söyledi.   

BAŞKAN ADAYI TAŞKIN: “SANAYİCİLERİMİZ İŞÇİLERİNİ MAĞDUR ETMEDİ” 

        Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) kentin motor gücü olduğunu söyleyen Taşkın, ticaretin bir şehir için her şey olduğunu da ifade etti. Taşkın, “Depremde Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ayakta kalması bizleri sevindirdi, mutlu etti. Şehirde mevcut göçün ötesinde bir göç olmamışsa bu sanayici esnafımızın gayretleri ile olmuştur. Sanayicilerimiz depremler sonrası gerekli çalışmaları yaparak işçilerini mağdur etmeden ekonomik çarkın dönmesi için gayret ettiler. Bu fedakâr çalışmaları önemsiyoruz” diye konuştu. 

TAŞKIN: “ÖNCELİĞİMİZ ÇARŞI PROJESİNİN TAMAMLANMASI OLACAK” 

           Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yeni çarşı çalışmalarını çok önemsediğini belirtip projenin tamamlanma süresinin öne çekildiğini kaydeden Taşkın, “Çarşı inşaatının bir bölümü yıl sonunda tamamlanacak. Ticaret bir şehrin her şeyidir. Ocak kaynıyor, duman tütüyorsa ticaret vardır orada. 

       Hamdolsun hükümetimizin oluşturduğu güven ortamı ile çok büyük çalışmalar gerçekleştiriliyor. Hem yeni hem de kalıcı konutlardaki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. İnşallah göreve gelmemizle birlikte ortak akıl ve istişare içerisinde Malatya’ya ayağa kaldırmak için gayret göstereceğiz“ ifadelerini kullandı. 

       Battalgazi Başkan Adayı Taşkın daha sonra Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Evren ve yönetimini de ziyaret ederek, talep ve beklentilerini dinledi. Taşkın, “Kıymetli hemşerilerime sıcak karşılamaları ve hoş sohbetleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN