İnönü Üniversitesi Dahil 16 Üniversite İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanı Açıldı

Yükseköğretim Kurulu, internet sitesinden İnönü Üniversitesi dahil 16 üniversite için Rektör adaylığı başvuru ilanı açıldığını açıkladı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

          Yükseköğretim Kurulu, internet sitesinden İnönü Üniversitesi dahil 16 üniversite için Rektör adaylığı başvuru ilanı açıldığını açıkladı.

             Yükseköğretim Kurulunun açıklamasının tamamı şu şekilde:

          2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13 üncü maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usüllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır. 

           Başvurular elektronik ortamda 25/06/2024-05/07/2024 tarihleri arasında (mesai saati bitimine kadar) e- Devlet üzerinden https://rektorbasvurulari.yok.gov.tr adresinden alınacaktır. Posta ile veya diğer şekilde yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir. Dikkat edilmesi gereken hususlar;

Başvuru bilgilerinin doğruluğundan ve fotoğrafın uygunluğundan, başvuru onaylandıktan sonra ortaya çıkabilecek yanlışlıktan veya eksiklikten aday sorumludur. Başvuru bilgilerinin sisteme kaydının yapılması için başvuru ekranında ‘Başvuru Tamamlandı.’ açıklamasının görülmesi ve başvuru formunun bir dökümünün yazıcıdan alınmalıdır.

Süreçle ilgili bilgilendirmenin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için iletişim bilgileri güncel tutulmalıdır.

İletişim için 0312 298 70 95 ve 0312 298 70 82 numaralarını arayabilirsiniz.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE REKTÖR ADAYLARINDA ÖNE ÇIKANLAR

            Malatya İnönü Üniversitesinde ise Rektörlük seçimlerine yaklaşılırken heyecan ve hareketlilik de artmış vaziyette.

           İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın 2. Dönemi olması nedeniyle bir daha aday olamaması sonucu Üniversitede öne çıkan yeni isimler ise heyecanla olumlu karşılanıyor.

          Rektörlük yarışında Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, Prof. Dr. Alaadin Polat ve Malatya’dan uzun süre önce ilişiğini keserek İstanbul’a giden Prof. Dr. Ramazan Özdemir arasında geçeceği şimdiden görünen tablo olurken bu 3 ismin arasında Akademisyenler arasında büyük kabul gören Prof. Dr. Alaadin Polat ve Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’ın şansı ise Yüzde 50 olarak dikkat çekiyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Erkan | 29 Haziran 2024 07:38

    ALAADİN HOCA REKTÖRLÜĞE YAKIŞIR. LAYIKIYLA O GÖREVİN ÜSTESİNDEN GELEBİLECEK DONANIM VE TECRÜBEYE SAHİP...

  • Tipdoktoru4 | 27 Haziran 2024 18:18

    Sayın Alaadin Hocam; ilim ve bilim adamı, öğrenci dostu, hak ile muamele etmekten hoşnut olan bir insan. Öğrencisi olarak bu haberi okumaktan mutluluk duydum. Sorunlara her daim çözüm üreten, bunlara karşı koşmaktan kendini alıkoymayan nadide ilim insanı, başarılar olsun sayın hocam

  • Akademik44 | 27 Haziran 2024 09:45

    Yazılan 2 isim Hakan Hoca ve Alaadin Hoca çok isabetli isimler. Kendilerini ispat etmiş başarılı yöneticiliği bilen Malatya ile barışık isimler. Çok iyi olur

BUNLARA DA BAKIN