MAGİNDER'den Gazze'ye Destek' Soykırımı Kınıyoruz'

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ile kadın derneklerinin temsilcilerinin katıldığı bir toplantı ile bir araya gelen MAGİNDER Hanım Komisyonu, İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği soykırım kınandı.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

            Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Hanım Komisyonu Başkanı Şahide baran Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek üzerlerine düşen her türlü görev için hazır olduklarını söyledi.

           AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ile kadın derneklerinin temsilcilerinin katıldığı bir toplantı ile bir araya gelen MAGİNDER Hanım Komisyonu, İsrail’in Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği soykırım kınandı.

         Komisyon Başkanı Şahide Baran, Gazze’de katliama ve soykırıma maruz kalan mazlumların sesi olmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Biz birlikte çok güçlüyüz. Bu birlikteliğimiz her zaman bizleri ileriye taşımıştır.

          Biliyoruz ki hiçbir güç, birlik olan milletleri asla yenememiştir. Tıpkı Gazze’de birlik olan, Allah için pes etmeyen kardeşlerimiz gibi. Bu yasa dışı saldırı artık tüm dünyada, dili, dini ve ırkı ne olursa olsun vicdan ve merhamet sahibi olan tüm kardeşlerimizin ruhunu yaşanılması zor bir psikolojiye eriştirmiştir. Ben bir öğretmen olarak Gazeli bir öğretmenin paylaştığı, artık mezun edecek öğrencilerimiz kalmadı sözlerinden sonra her bir öğrencime sarılırken onların yasadığı acılar, bedenimi bir sıtma sarar gibi her defasında sarmaktadır” ifadelerine yer verdi.

            Gazze başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde çocuk, kadın ve yaşlılara uygulanan soykırımların derin acısını yaşadıklarını belirten Baran, “Kilometrelerce uzaklıkta olmalarına rağmen hem kalbimize hem ruhumuzu yakan bu ateşler karsısında Nene Hatun’larımız, Nezahat Onbaşılarımız gibi zulme karşı asla boyun eğmiyor ve tek bir işaretle üzerimize ne düşerse yapmaya hazır bir şekilde bekliyoruz. 

         Malatya’mızdan tüm dünyaya sesleniyoruz. Bizler 6 Şubat depremlerinden psikolojik olarak çokça yıpranmış olsak da daima milletinin ve ülkesinin refahı için MAGİMDER ailesi olarak zulmün ve insanlık dışı tüm uygulamaların karşısında olduğumuzu bildiriyoruz” şeklinde konuştu.

         Gazze’ye bu süreçte en fazla yardım gönderen ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ise dünyanın birçok noktasında yaşanan hadiselere Türkiye’nin artık dışarıdan seyirci kalmadığını söyledi. Ölmeztoprak, “Hem icraat hem fiiliyat hem de düşünce bakımından bir Müslümana yakışan duruş her neyse o duruşu Elhamdülillah sergilemeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

          Gazze’de yaşanan soykırımın ardık duygularının bittiği bir noktaya geldiğini ifade eden Ölmeztoprak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gazze’de, Refah’ta yaşanılan soykırımın durması için en fazla tepkiyi gösteren ve bu güne kadar tonlarca yardımı gönderen bir ülkeyiz. 

         Gazze ile ilgili yaşananlar bir video sahnesi gibi ekranlarda her gün dönmeye devam ederken hem politika hem de hukuk bakımından bu işe dur diyen de tek ülkeyiz. Bu zulme güçlü bir şekilde dur diyen tek ülkeyiz” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ. ÖLMEZTOPRAK, “ FİLİSTİN HALKI İLE DAYANIŞMAMIZA DEVAM EDECEĞİZ” 


          AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak,” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Gazze’deki soykırıma karşı dur diyerek en fazla insani yardımda bulunan ülke Türkiye’dir” dedi.

        AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Hanım Komisyonu başkanı ve üyeleri ile bir araya geldi.

       Gündeme ilişkin istişarelerde bulunulduğu programda İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları kınanarak sert tepki gösterildi.

       Programda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Gazze’deki soykırıma karşı dur diyerek en fazla insani yardımda bulunan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

       İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik 7 Ekim’de başlattığı işgalden buyana binlerce sivilin hayatını kaybettiğini kaydeden Milletvekili Ölmeztoprak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda güçlü bir sesle  Türkiye’nin her koşulda Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğunu ifade ettiğini de hatırlatarak , “ Hem icraat hem fiiliyat hem de düşünce bakımından bir Müslümana yakışan duruş her neyse o duruşu Elhamdülillah sergilemeye çalışıyoruz. 

          Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Gazze'de, Refah'ta yaşanılan soykırımın durdurulması için en fazla tepkiyi gösteren ve bu güne kadar Filistin halkına her türlü yardımı gerçekleştirebilmek için tüm gayretini ortaya koyan ülkelerin başında Türkiye geliyor.” ifadelerini kullandı

           İsrail’in evrensel devlet tanımının dışına çoktan çıktığını da ifade eden Milletvekili Ölmeztoprak, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun bir soy kırım suçlusu olarak yargılanacağını ifade ederek, “Uluslararası Adalet divanın da açılan davaya Türkiye'de müdahil olmuştur ve İsrail'in en ağır yaptırımlara çarptırılması için bir mücadele içerisindedir. 

        Bu tür toplantıların, eylemlerin, açıklamaların hepsinin bir Gazze kurtuluşuna vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum Filistin halkı ile dayanışmamız her koşulda devam edecektir” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN