Prof. Dr. Hakan Parlakpınar'a Bilim Başarısı Ödülü!

İnönü Üniversitesi, 2023 yılı Sağlık Bilimleri Alanında Bilim Başarı Ödülü'nü Prof. Dr. Hakan Parlakpınar'a layık gördü.

PAYLAŞ
Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

         İnönü Üniversitesi, 2023 yılı Sağlık Bilimleri Alanında Bilim Başarı Ödülü’nü Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’a layık gördü.

        Ödül töreninde, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından takdim edilen ödül, büyük bir coşkuyla karşılandı.

        Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, ödülünü alırken duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bu ödül, Sağlık Bilimleri alanından 40 yaş üstünde sadece bir akademisyene verilmesi açısından oldukça anlamlı oldu. Başvuru gerekçemde belirttiğim üzere bu ödülü çalışma yaptığım tüm ekip arkadaşlarım adına kabul ediyorum. Ödül sahiplerini kutluyorum. 

       Başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay olmak üzere ödül sürecinde emeği geçen üniversite yönetimimize ve maddi ödül kararı için İnönü Üniversitesi Vakfı Yönetimine teşekkür ederim.”

        Ayrıca, Prof. Dr. Parlakpınar, ödülü 6 Şubat 2023 depremzedelerine ve onlara fedakarca yardım eden tüm sağlık çalışanlarına ithaf etti.

        Bu anlamlı ödül, Prof. Dr. Hakan Parlakpınar’ın kariyerindeki başarılarını bir kez daha vurgulayarak, bilimin önemine ve sağlık alanındaki üstün katkılarına odaklanmış bir üniversitenin takdirini yansıtmaktadır.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • kamil | 08 Haziran 2024 12:48

    HAYIRLI OLSUN. BAŞARILAR HOCAM İNŞALLAH REKTÖR OLURSUN

  • MALATYALI KENAN | 08 Haziran 2024 12:43

    Hakan Hocam tebrik edyoruz. Başarıların daim olsun. Seni Rektörlükte dee görmek istiyoruz. Sen Malatyalıların adayısın...

  • Akademik | 08 Haziran 2024 12:41

    Hakan Parlakpınar gerçekten donanımı ve vizyonuyla İnönü Üniversitesinde Rektörlüğü yapabilecek en iyi tercih olur. Bilgi birikimi, İdarecilik yönü ve Akademik Başarısı bunların hepsine referans olmalı

BUNLARA DA BAKIN